Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Upada kolejna gra tworzona wokół NFT. Zwrotów dla wspierających nie będzie

Niespodzianka.

Twórcy wstrzymali prace nad Untamed Isles – turowym MMO przypominającym nieco Pokemony. Większość przedmiotów w grze miała być tokenami NFT, którymi gracze mogliby handlować. Nie wszystko poszło po myśli deweloperów.

„Prawda jest taka, że koszty rozwoju są wysokie i było wiele przeszkód na naszej drodze” – czytamy w oświadczeniu studia Phat Loot zamieszczonym na Steamie. - „Odkąd rozpoczęliśmy podróż w 2020 r., krajobraz gospodarczy zmienił się dramatycznie, a my nie jesteśmy już pewni obecnego rynku [kryptowalut – dop. red.].”

„Wszystko szło naprawdę dobrze. Potem nastąpił krach na rynku kryptowalut i bardzo szybko straciliśmy finansowanie. Inwestorzy wycofali się i obserwowali wszystko z boku – i szczerze mówiąc, mają rację, ponieważ w globalnej gospodarce są to bardzo niepewne czasy”.

Twórcy mają tu na myśli ostatnie załamanie rynku kryptowalut, na które wpływ miały przeróżne czynniki zewnętrzne - od ogólnej sytuacji geopolitycznej na świecie po ataki hakerskie, w wyniku których przepadły setki milionów dolarów w kryptowalutach.

Untamed Isles osiągnęło w ubiegłym roku spory sukces na Kickstarterze - twórcy zebrali prawie 2,5 miliona złotych, choć początkowy cel zbiórki był pięć razy niższy. Tymczasem studio „przepalało” niemal 300 tysięcy złotych tygodniowo na koszty produkcji i wypłaty dla deweloperów. Twórcy zapewniają, że nie inwestowano pieniędzy pochodzących ze zbiórki w kryptowaluty, ale nie stać ich na zwroty dla osób wspierających produkcję.

Pieniądze odzyskają wyłącznie ludzie, którzy kupili tokeny NFT Phat Loot.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze