Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ultimate Team odpowiada za ponad jedną czwartą przychodów EA

Z ubiegłego roku.

Sieciowy tryb Ultimate Team, dostępny w wielu grach sportowych Electronic Arts, odpowiada za 28 procent przychodów netto firmy w ubiegłym roku fiskalnym. Do wyniku wliczają się wszystkie produkcje, w których FUT jest dostępny.

EA nie podało, jaką część przychodów zawdzięcza serii FIFA, w której Ultimate Team jest najbardziej popularny.

Jak wynika z raportu finansowego, przychody z Ultimate Team zwiększają się każdego roku. W 2017 roku było to 16 procent, a w 2018 - 21 procent.

To znacznie więcej, niż EA zarabia na samym cyklu FIFA. Sprzedaż piłkarskiej serii odpowiadała w ubiegłym roku za 14 procent przychodów Electronic Arts.

Nieodłączną częścią Ultimate Team są lootboksy, czyli mikrotransakcje, które wydawca nazywa „mechanizmem niespodzianki”. W FIFA gracz kupuje paczki z piłkarzami, w których mogą - ale nie muszą - znaleźć się ulubieni zawodnicy.

Kompletowanie drużyny to żmudny proces

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o dzieciach, które wydały 550 funtów z konta rodziców na Ultimate Team w FIFA 19, ale nie zdobyły wymarzonego Leo Messiego.

Źródło: raport finansowy

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze