Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono wygląd PS4 Slim - raport

AKTUALIZACJA: Digital Foundry potwierdza istnienie sprzętu.

Aktualizacja: Koledzy z brytyjskiej redakcji Eurogamera poinformowali, że PS4 Slim istnieje naprawdę. Richard Leadbetter z Digital Foundry odwiedził nabywcę urządzenia i może zagwarantować, że sprzęt jest autentyczny. Wykonał też zdjęcie:

PS4 Slim. Zdjęcie: Richard Leadbetter.

***

Oryginalna wiadomość: PlayStation 4 Slim jeszcze oficjalnie nie istnieje, ale w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia, które mają rzekomo prezentować mniejszą wersję konsoli Sony.

W porównaniu z PS4

Niejaki „shortmaneighty2” zapewnia na Twitterze, że sprzęt kupił... z ogłoszenia, gdzieś w Wielkiej Brytanii. Ten sam anons znalazło więcej osób, w tym Greg Miller, były dziennikarz IGN.

Część obserwatorów nadal opowiada się za tym, że całość jest dość zręcznie przygotowanym oszustwem, choć wcześniejsze przygotowanie i opublikowanie ogłoszeń, profesjonalnie wyglądającej obudowy, a nawet kartonu rzeczywiście brzmi jak sporo pracy, jeśli miałoby służyć tylko za żart.

Więcej zdjęć znaleźć można na przykład na forum dyskusyjnym NeoGAF.

Sytuację uwiarygodnił dodatkowo The Wall Street Journal, który - powołując się na własne źródła - ujawnił, że Sony zapowie w tym miesiącu nie jeden, a dwa nowe modele PlayStation 4.

Według dziennikarzy tego prestiżowego dziennika, jedno urządzenie będzie mocniejsze (a więc PlayStation Neo), ale będzie też kolejna „standardowa” wersja, co wydaje się idealnie pasować do doniesień na temat odsłony Slim.

Czy to tylko żart?
Na „plecach”

Sony nie skomentowało jeszcze tych doniesień. Wygląda na to, że szczegóły poznamy 7 września, podczas odbywającej się w Nowym Jorku imprezy producenta PlayStation.

Jak rozumiemy, wersja Slim ma zadebiutować jeszcze we wrześniu, a więc wkrótce po konferencji. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia, ale można spodziewać się kwoty niższej od oryginalnego PS4.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze