Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono Switchblade - MOBA z samochodami na PC i PS4

Od twórców Geometry Wars 3.

Studio Lucid Games z Liverpoolu, złożone w dużej mierze z byłych pracowników zasłużonego Bizzare Creations, pracuje nad grą Switchblade na PC oraz PS4.

Na oficjalnej stronie można już zapisywać się do testów beta.

Jest wybuchowo

Tytuł najkrócej opisać można jako „MOBA z samochodami”. Wzorem innych przedstawicieli gatunku, jak Dota 2 czy League of Legends, dwie pięcioosobowe drużyny starają się wygrać poprzez zniszczenie wież w bazie przeciwnika.

Są nawet „moby”, czyli sterowane sztuczną inteligencją mięso armatnie. Tutaj uzbrojone jednak w materiały wybuchowe, więc eskorta takich towarzyszów w stronę umocnień przeciwnika może wydatnie pomóc.

Po pokonaniu pierwszych zasieków - czyli energetycznej tarczy - dostajemy się do rdzenia wieży, a wysadzenie konstrukcji na stałe eliminuje obiekt z mapy.

Deweloperzy zapewniają dość standardowo, że najważniejsza jest współpraca w drużynie, a zwycięstwa w meczach pozwolą zdobyć dodatki kosmetyczne dla naszych pojazdów.

Screen z gry

Pewną innowacją jest możliwość swobodnego przełączania się w locie pomiędzy futurystycznymi maszynami, co ma zapewnić więcej opcji taktycznych.

Nie podano daty premiery.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze