Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono skasowany projekt gry FPP na licencji filmu „Avengers”

Uśmierconej razem z THQ.

W 2012 roku firma THQ planowała wydać grę FPP ze słynnymi superbohaterami w rolach głównych, korzystając z popularności debiutującego wtedy filmu „Avengers”.

Projekt powstawał w australijskim studiu, lecz ostatecznie został anulowany wraz z bankructwem całego THQ na początku 2013 roku.

Teraz serwis Unseen64 dotarł do materiałów z rozgrywki i grafik koncepcyjnych, ujawniając szczegóły na temat pechowej produkcji.

Według zgromadzonych informacji, twórcy mieli początkowo problem z ustaleniem spójnego konceptu rozgrywki, ale ostatecznie zdecydowano się na widok z perspektywy pierwszej osoby oraz nacisk na kooperację.

Platformami docelowymi były konsole PlayStation 3 i Xbox 360, a fabuła koncentrowała się na wydarzeniach z serii komiksów „Secret Invasion” z 2008 roku, opowiadającej o inwazji rasy Skrulli.

Produkcja miał więc towarzyszyć filmowi Marvel Studios, lecz stawiając na inne wydarzenia oraz zestaw postaci.

Prace trwały jeszcze w 2011 roku, ale już wtedy THQ zaczęło mieć problemy finansowe i kasowało projekt za projektem. Ten okres przetrwało kilka gier - jak South Park: Kijek Prawdy czy Evolve - lecz wiele inny zapewne czeka jeszcze na odkrycie.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze