Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono Pillars of Eternity 2: Deadfire

AKTUALIZACJA: Trwa zbiórka.

Aktualizacja: W serwisie Fig rozpoczęła się obiecana zbiórka pieniędzy na Pillars of Eternity 2: Deadfire.

Zgodnie z ujawnionymi wcześniej informacjami, twórcy potrzebują co najmniej 1,1 miliona dolarów. Dużo, ale w kilkadziesiąt minut od startu akcji deweloperom udało się zgromadzić już nieco ponad 90 tysięcy dolarów, a kwota bezustannie rośnie.

Do zakończenia akcji pozostało 29 dni.

***

Oryginalna wiadomość: Po tygodniu z tajemniczymi grafikami na Twitterze serwis Polygon ujawnił, że studio Obsidian Entertainment pracuje nad Pillars of Eternity 2: Deadfire. Aby zrealizować projekt izometrycznego RPG, twórcy poszukują finansowego wsparcia graczy w serwisie Fig.

Wygląda na to, że Polygon pomylił „am” z „pm” i opublikował artykuł o 12 godzin za wcześnie. Wiadomość szybko została usunięta, lecz czujni internauci zdążyli wykonać kopię. Zbiórka pieniędzy powinna ruszyć oficjalnie dziś wieczorem. Zaktualizujemy wiadomość, gdy tylko się rozpocznie.

Rzut izometryczny nigdy się nie starzeje

Cel ustalono na 1,1 miliona dolarów, ale - w odróżnieniu od Kickstartera - Fig pozwala także zainwestować i liczyć na część zysków. Do przejęcie udostępnione będą udziały o wartości 2 mln dol.

Zobacz: Pillars of Eternity 2: Deadfire - Poradnik, Solucja

Jak wynika z opisu, Pillars of Eternity 2: Deadfire to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części gry, z akcją umieszczoną niedługo po zakończeniu kampanii z pierwowzoru.

Głównym elementem fabuły będzie ogromna statua, znaleziona pod twierdzą Caed Nua w poprzedniej odsłonie serii. Okazuje się, że kamiennego tytana zamieszkuje teraz Eothas, bóg światła i odrodzenia.

Eothas nie zamierza jednak spokojnie leżeć w podziemnych korytarzach, więc postanawia wydostać się na powierzchnię, niszcząc przy okazji Caed Nua i zostawiając bohatera na skraju śmierci. Musimy oczywiście dopaść delikwenta - i odzyskać duszę.

Twórcy obiecują podróże po ziemi i wodzie, a także nowe kultury i lokacje do eksploracji. Postacie niezależne będą teraz przemieszczać się zgodnie z własnymi harmonogramami dnia, powrócą też towarzysze z przeszłości - na grafikach widać Palleginę, Edéra czy Alotha.

Nie jest obecnie jasne, czy do Pillars of Eternity 2: Deadfire przeniesiemy zapisy z PoE wraz z podjętymi wyborami i postacią główną, ale Obsidian sugeruje taką możliwość.

Premierę zaplanowano wstępnie na 2018 rok, na PC (Windows, Mac, Linux).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze