Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft zapowiada grę w świecie Star Trek na sprzęt VR

Kierowanie kosmicznym statkiem.

Na kilka godzin przed startem swojej konferencji, firma Ubisoft zapowiedziała Star Trek: Bridge Crew - produkcję powstającą z myślą o rzeczywistości wirtualnej.

Dokładna data premiery nie jest znana, ale tytuł ukaże się jesienią i będzie kompatybilny z zestawami Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.

Zgodnie z nazwą, gra osadzona zostanie w słynnym kosmicznym uniwersum. Przeznaczona będzie dla maksymalnie czterech graczy, którzy wcielą się w członków załogi statku Aegis.

Jeden z użytkowników będzie kapitanem okrętu, zaś pozostali wybiorą funkcję oficera taktycznego, nawigacyjnego lub inżyniera.

Nad projektem pracują deweloperzy ze studia Red Storm Entertainment, pomagający wcześniej między innymi przy Far Cry 4 i The Division. David Votopyka, starszy dyrektor kreatywny, podkreśla, że Aegis konstrukcją przypomina kultowy Enterprise.

Niektóre misje będą generowane proceduralnie, nie zabraknie jednak też zadań fabularnych. Rozgrywka ma być do pewnego stopnia nieliniowa - od graczy zależeć będzie, w jaki sposób zrealizują postawione przed nimi wyzwania.

- W grze chodzi o to, w jaki sposób ty i twoja załoga podejdziecie do danej sytuacji - tłumaczy Votopyka.

- Zadania nie są zerojedynkowe. Ważniejsze jest uratowanie vulkańskich naukowców czy wszystkich mieszkańców planety? Zrealizowanie obu celów może być trudne - dodaje.

Z wczesną wersją produkcji mieli okazję zapoznać się już znani fanom Star Treka aktorzy - LeVar Burton, Karl Urban i Jeri Ryan. Faktem tym pochwalił się Ubisoft, publikując na Twitterze stosowną fotografię.

Więcej informacji o Star Trek: Bridge Crew zostanie ujawnionych na dzisiejszej konferencji francuskiej firmy, która odbędzie się o godzinie 22:00.

Aktorzy testujący wczesną wersję Star Trek: Bridge Crew

Zobacz: E3 2016 - wszystkie gry targów

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze