Skip to main content

Ubisoft zapewnia, że mikrotransakcje w XDefiant nie będą zbyt straszne

Brak pay-to-win i uczciwe nagrody.

Wielokrotnie opóźniana premiera XDefiant jest już za rogiem, Ubisoft dzieli się więc kolejną porcją przydatnych informacji. Twórcy przybliżyli temat mikrotransakcji oraz nagradzania graczy.

Szczegóły wyjaśniono w komunikacie na oficjalnej stronie gry. Jak czytamy we wstępie, XDefiant ma być pozbawione jakichkolwiek mechanik pay-to-win, a więc takich, które ułatwiałyby rozgrywkę osobom z grubszym portfelem. „Każda zawartość, która ma wpływ na rozgrywkę i jest dostępna do kupienia, będzie możliwa do odblokowania poprzez wyzwania, aby zapewnić naszej społeczności sprawiedliwą zabawę” - wyjaśniono.

Skoro mowa o elementach możliwych do kupienia, w XDefiant znajdziemy oczywiście karnet bojowy premium, w ramach którego odblokujemy unikalne ozdobniki. Nie zabraknie też sklepu z dosyć standardową ofertą, jak choćby:

  • elementami kosmetycznymi broni i postaci
  • ulepszeniami dla Frakcji
  • animacjami i emotkami
Zobacz na YouTube

Ubisoft zapewnia jednak, że system progresji został opracowany w taki sposób, aby gracze byli zadowoleni z nagród, które otrzymają za darmo. Zawartość odblokujemy poprzez:

  • darmowy karnet bojowy
  • wyzwania wewnątrz gry (dzienne i tygodniowe)
  • wyzwania w usłudze Ubisoft Connect
  • rozwijanie poziomu danej broni
  • wyzwania społecznościowe (specjalne eventy i konkursy)

Naszym celem jest zapewnienie świetnych opcji personalizacji, które będą nagrodą za wszystkie mecze: zarówno zwycięstwa, jak i porażki” - piszą twórcy. XDefiant zadebiutuje na PC oraz konsolach obecnej generacji już jutro - 21 maja.

Na premierę otrzymamy 5 trybów rozgrywki, 14 map, 24 bronie i 44 gadżety do nich. Gra połączy cechy hero shootera z klasycznymi strzelankami. Wcielamy się w bohaterów z innych serii Ubisoftu: pojawią się Czyściciele z The Division, agenci ze Spliter Cell, partyzanci z Far Cry 6, Duchy z Ghost Recon oraz Deadsec z Watch Dogs.

Zobacz także