Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft uzupełnia ofertę Uplay o gry innych wydawców

EA dodaje gry Ubisoftu do Origin.

Ubisoft rozwija własną platformę cyfrową Uplay, uzupełniając ofertę o gry innych wydawców, m.in. Electronic Arts i Warner Bros.

Dead Space 3 od Electronic Arts od teraz dostępny na Uplay

- Pracowaliśmy nad tym od pewnego czasu - wyjaśnia Stephanie Perotti, szefowa usługi Uplay w dziale Ubisoftu. - Od początku dbaliśmy o to, aby oferta Uplay była atrakcyjna. Pracowaliśmy zarówno nad stroną techniczną, jak i współpracą z partnerami. Pomyśleliśmy, że po premierach znaczących tytułów na PC, zarówno Ubisoftu, jak i partnerów, to dobry czas dla tego typu pomysłów.

Uplay posiada na całym świecie ponad 50 mln zarejestrowanych użytkowników. Oferta sklepu poszerzy się o 25 - 30 tytułów. Oprócz EA i Warner Bros., pojawią się gry od 1C Softworks, bitComposer Games, Bohemia Interactive, Encore Software, Focus Home Interactive, Freebird Games, Iceberg, Nordic Games, Paradox Interactive, Recoil Games, Robot Entertainment, Telltale Games oraz Torn Banner Studios.

A Assassin's Creed ląduje na Origin

- W najbliższych tygodniach i miesiącach pojawią się gry od kolejnych partnerów. Chcemy przygotować szeroką ofertę i być może stworzyć miejsce dla twórców niezależnych lub mniejszych wydawców, by ciągle być w kontakcie z naszymi użytkownikami - wyjaśnia Perotti. - Uważam, że większy wybór i więcej opcji, jeśli chodzi o cyfrową sprzedaż, jest korzystniejsze dla wszystkich. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne głosy ze strony partnerów, z którymi rozmawialiśmy.

Tymczasem od dziś w Ameryce Północnej gry Ubisoftu, Assassin's Creed 3 i Far Cry 3, dostępne są w Origin, konkurencyjnej platformie należącej do Electronic Arts. Od 22 lutego będą dostępne także dla Europy i Azji.

Ubisoft bardzo poważnie odnosi się do dystrybucji cyfrowej gier. Stephanie Perotti uważa, że do końca 2018 roku będzie ona stanowić połowę całego rynku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze