Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft podobno przykłada się do autentyczności Assassin's Creed Red

Powołano zespół ds. różnorodności.

Niedawno zapowiedziane Assassin’s Creed Red powstaje rzekomo we współpracy z japońskim oddziałem Ubisoftu oraz całym zespołem lokalnych konsultantów. Ma to zagwarantować jak najwierniejsze oddanie realiów historycznych i kulturowych.

Tak twierdzi portal Axios, zgodnie z którym Ubisoft utworzył niedawno zespół ds. różnorodności, integracji i dostępności. Nie jest jasne, na czym konkretnie miałby polegać jego wkład w produkcję ani jak duży wpływ na ostateczny kształt Assassin’s Creed Red będą mieli zewnętrzni konsultanci. Możemy domyślać się jednak, że jest jeszcze mnóstwo czasu na ewentualne zmiany i poprawki - do premiery gry zostały co najmniej dwa lata.

Wiele zachodnich gier inspirowanych wschodnioazjatycką historią, jak Ghost of Tsushima czy Sifu, spotkało się z krytyką pewnych środowisk, które zarzucały im „zawłaszczenie kulturowe”. Deweloperzy z Ubisoftu najwyraźniej chcą uniknąć podobnych oskarżeń.

Szeroka współpraca z lokalnymi specjalistami może pomóc twórcom w odzwierciedleniu pewnych niuansów, o których nie mieliby pojęcia jako mieszkańcy Zachodu. Powinno przełożyć się to na większą autentyczność produkcji, ale tego dowiemy się dopiero po premierze Assassin’s Creed Red.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze