Skip to main content

Twórcy The Day Before zapowiadają testy i powrót gry na Steama

Data premiery bez zmian.

Niezależne studio Fntastic przerwało ciszę w temacie wielokrotnie opóźnianego The Day Before. Twórcy ogłosili, że pierwsze testy beta powinny wystartować w przeciągu najbliższych miesięcy. Wciąż trwają też prace nad przywróceniem gry do katalogu Steama.

Powoli zbliżamy się do terminu premiery, zamierzamy więc zorganizować testy beta The Day Before. Gracze otrzymają możliwość sprawdzenia tytułu przed wydaniem i dostarczenia nam opinii oraz uwag, które pomogą w ulepszeniu produkcji” - poinformowano we wpisie na oficjalnym serwerze Discord, cytowanym przez serwis PCGamesN.

Wspomnianym terminem pozostaje niezmiennie 10 listopada 2023 roku. Zespół zdaje się pewien ostateczności podanej daty. Z kolejnego komunikatu dowiedzieliśmy się bowiem, że od pewnego czasu trwają prace nad przywróceniem gry do biblioteki Steama. Przypomnijmy, że pozycja zniknęła z platformy w styczniu za sprawą oskarżeń o naruszenie znaku towarowego The Day Before. By było jeszcze ciekawiej, skargę wniósł twórca koreańskiej aplikacji z kalendarzem.

Deweloperzy nie skonkretyzowali czy mowa o testach zamkniętych, czy może otwartych dla szerszej publiki. Zabrakło także szczegółów, choćby w postaci przybliżonej daty startu. Jest to jednak pewne pocieszenie dla coraz bardziej sceptycznych graczy, których z pewnością nie zadowoliły ostatnie informacje w temacie rozwoju gry. Sporym rozczarowaniem okazał się chociażby gameplay prezentujący minutę siedzenia w saunie.

Dla przypomnienia, pierwsze zapowiedzi The Day Before pokazano jeszcze w 2021 roku. Gra zrobiła ogromne wrażenia na internautach i błyskawicznie podbiła ranking Steama, zdobywając 1. miejsce światowej listy życzeń. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować w czerwcu 2022 roku, ale Fntastic ogłosiło, że przechodzi na Unreal Engine 5, przesuwając debiut o kolejny rok.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także