Skip to main content

The Day Before zdjęte ze Steama. Wydawca oferuje zwrot pieniędzy

Deweloperzy twierdzą, że nie zarobili ani dolara.

Po katastrofalnej premierze The Day Before i mającym miejsce zaledwie kilka dni później zamknięciu odpowiedzialnego za grę studia, wydawca gry postanowił wziąć odpowiedzialność za powstałe zamieszanie. Firma Mytona oficjalnie przeprosiła graczy i zaoferowała możliwość zwrotu gry.

Jako inwestorzy projektu The Day Before, chcielibyśmy przekazać nowe wieści na temat aktualnej sytuacji narosłej wokół gry. Przepraszamy za to, że gra nie spełniła oczekiwań większości graczy. Współpracujemy ze Steamem, aby udostępnić możliwość zwrotu gry dla każdego, kto nie jest zadowolony z zakupu” - napisał wydawca w oświadczeniu opublikowanym w serwisie X. Jednocześnie tytuł wycofano ze sprzedaży na platformie Valve i nie można już dodać gry do swojej biblioteki.

Do kwestii zwrotów odnieśli się także sami twórcy w osobnym poście. Przy okazji ujawniono, co ciekawe, że studio nie zarobiło na grze ani dolara. „Odpowiadając wszystkim pytającym o zwroty. Wraz z Mytona staramy się obecnie, aby Steam umożliwił dokonanie zwrotu każdemu, kto o to poprosi, niezależnie od czasu spędzonego w grze. Fntastic zarobiło zero dolarów i nie otrzyma nic z tytułu sprzedaży gry” - przekazali deweloperzy.

Konsultacja z właścicielami Steama na temat zwrotów wynika z tego, że według regulaminu pieniądze za nietrafiony zakup mogą otrzymać tylko użytkownicy, którzy spędzili w danej grze nie więcej niż dwie godziny. Zapewne wielu graczy, którzy zdecydowali się na zakup The Day Before, przekroczyło ten limit, między innymi przez długi czas pozostając w menu i próbując w ogóle dołączyć do nie wytrzymujących obciążenia serwerów.

Przypomnijmy, że The Day Before po raz pierwszy zapowiedziano w 2021 roku. Tytuł zwrócił wówczas uwagę graczy zjawiskowym trailerem, przedstawiającym niemal fotorealistyczną grafikę oraz rozbudowany i pełen detali otwarty świat. Doszło nawet do tego, że produkcja przez pewien czas nosiła miano najbardziej wyczekiwanej (najczęściej dodawanej do listy życzeń) pozycji na Steamie.

Zobacz także