Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy strategii Planetary Annihilation planują premierę na grudzień tego roku

W przyszłym tygodniu start testów.

Studio Uber Entertainment planuje wydać Planetary Annihilation w grudniu tego roku, na PC i Mac. Zamknięte testy „duchowego następcy” Supreme Commander rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Wersja testowa zadebiutuje na Steamie i w usłudze UberNet już 7 czerwca, początkowo jedynie dla graczy, którzy wsparli produkcję na Kickstarterze. Testy alpha potrwają do końca sierpnia, następnie rozpocznie się sprawdzanie edycji beta, z udziałem większej grupy użytkowników.

W najnowszej aktualizacji w serwisie Kickstarter twórcy ujawniają także, dlaczego zdecydowali się skorzystać ze Steama.

„Dostęp do Steama jest wygodą dla graczy, którzy chcą mieć wszystkie gry w jednym miejscu. Będziesz mógł przenieść klucz na Steam po premierze w tej usłudze lub po prostu kontynuować zabawę za pośrednictwem naszego UberNet” - napisali.

Przy Planetary Annihilation twórcy czerpią inspirację z innych tytułów, za który odpowiadali - zwłaszcza Total Annihilation oraz Supreme Commander. Pieniądze potrzebne na produkcję zebrano w serwisie Kickstarter. Uber Entertainment zakładało pozyskanie 900 tys. dol., jednak ostatecznie wpłacono ponad 2,2 mln dol.

Gracze wezmą udział w szybkich potyczkach, ale także gigantycznych starciach, gdzie spotka się nawet 40 osób, podbijając całe okoliczne układy gwiezdne, składające się z setek światów.

Twórcy opowiadają o postępach w pracach nad Planetary AnnihilationZobacz na YouTube

Read this next