Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy serii Worms - Team17 - ponownie zajmą się wydawaniem gier innych firm

Szansa dla twórców niezależnych.

Studio Team17, znane najlepiej z zasłużonej serii Worms, wróci do funkcji firmy wydawniczej, pomagając twórcom niezależnym zadebiutować na rynku.

Pierwszym tytułem od Team17 będzie zaakceptowana w Steam Greenlight produkcja Light - „minimalistyczna skradanka, w której hakujemy systemy, ogłuszamy strażników (lub kompletnie ich omijamy) i unikamy niezliczonych przeciwników w ciasnych lokacjach”.

Akcję obserwujemy z góry, na mapach przypominających schematy budowlane, a prowadzony bohater emituje snop światła, oświetlający pomieszczenia, ale blokowany przez przeróżne obiekty na mapie.

Team17 niemal co roku wykopuje w ogródku nową odsłonę serii Worms, co gwarantuje firmie ciągłą działalność, ale od 23 lat studio nie zajmuje się działalnością wydawniczą na rzecz innych producentów, choć w przeszłości opublikowało między innymi Alien Breed, Project-X, Superfrog, Assassin i Super Stardust.

„Nadeszła odpowiednia chwila” - wyjaśnia firma. „Team17 jest w bardzo dobrej pozycji, mogąc podzielić się bogatym doświadczeniem. Mamy też niesamowitą społeczność, gdzie możemy zaprezentować nowe marki, zwłaszcza niezależne, które szczególnie popieramy.”

„Nasz zespół wydawniczy, odpowiedzialny za produkcje cyfrowe dostał się w ostatnich latach na pierwsze miejsca nie tylko na PC, ale także na konsolach i urządzeniach mobilnych. Co więcej, nie tylko produkujmy gry, ale także wiemy, jak opublikować je poprawnie na różnych platformach.”

Za Light odpowiada studio Just a Pixel. Nie potwierdzono jeszcze daty premiery, ale wersję demonstracyjną pobrać można już na PC i Maca.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze