Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Microsoft Flight Simulator o ponad połowę zmniejszyli rozmiar gry

Dzięki optymalizacji.

Niedawna aktualizacja Microsoft Flight Simulator znacząco zmniejszyła rozmiar podstawowej wersji produkcji.

W wpisie z listą zmian i nowości twórcy wyjaśniają, że udało się zredukować wielkość bazowej gry do 83 GB. Początkowo zaś tytuł zajmował 170 GB, co oznacza, że teraz jest mniejszy o ponad połowę.

Deweloperzy przekonują, że udało się zmniejszyć rozmiar produkcji poprzez dokonanie odpowiednich czynności optymalizacyjnych. Nadal jednak informacje umieszczone na stronie internetowej projektu zalecają zarezerwowanie około 150 GB przestrzeni dyskowej.

Microsoft Flight Simulator to symulator lotniczy, który pozwala graczom pokierować różnymi samolotami. W toku zabawy można zwiedzić niemalże dowolny zakątek świata - różne obszary Ziemi odtworzono z pomocą danych satelitarnych z map w wyszukiwarce Bing.

Gra na razie dostępna jest tylko na PC, ale trwają prace nad wersją Xbox Series X/S - wydanie konsolowe powinno zadebiutować latem bieżącego roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze