Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy MediEvil nie mieli pojęcia, że Sony szykuje remaster

Mają stonowane oczekiwania.

Przedstawiciele Sony poinformowali w ubiegłym tygodniu, że trwają prace nad odświeżoną wersją gry MediEvil z 1998 roku. Okazuje się, że twórcy oryginału nie mieli pojęcia o takim projekcie.

- Na pewno była to spora niespodzianka - komentuje Chris Sorrell, pomysłodawca i dyrektor kreatywny oryginału, w rozmowie z serwisem Push Square. - Nie spodziewałem się, że to zrobią, ponieważ od premiery minęło tyle czasu.

- Na pewno mam sporo pytań! Kto prowadzi prace? Jaką wersję MediEvil remasterują? Czy mają budżet i czas, by przygotować tytuł w odpowiedni sposób? - dodaje.

Sir Daniel Fortesque

Podobnie zaskoczony był Jason Wilson, główny projektant pierwowzoru, a teraz scenarzysta i autor komiksów.

- O ogłoszeniu Sony usłyszałem od hiszpańskich fanów MediEvil na Twitterze - wyjaśnia. - Na początku myślałem, że to kolejny fanowski projekt, trailer czy film. Ale okazało się, że to w stu procentach Sony i byłem raczej zdezorientowany niż szczęśliwy z faktu, że nasza fajna gra doczeka się reedycji.

- Prace nad MediEvil były w końcu najszczęśliwszym okresem, jaki spędziłem w świecie gier wideo i jestem dumny z naszej pracy - dodaje.

Obaj deweloperzy tonują więc własne oczekiwania, ale mają cichą nadzieję, że remaster będzie przypominał jakością Shadow of the Colossus czy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.

Sorrell ma jednak nie najlepsze doświadczenia, po obserwowaniu prób wskrzeszenia serii James Pond, za którą także odpowiadał. Również MediEvil 2 zbytnio się nie udało. Spore obawy wiążą się też z faktem, że Sony może po prostu odświeżyć MediEvil: Resurrection - remake na PSP, w którym zabrakło wielu elementów, zagadek i ogólnej jakości.

Oryginał z pierwszego PlayStation to przygodowa gra akcji z elementami platformowymi, ale podstawą jest walka. Główny bohater to Sir Daniel Fortesque - szkielet i były rycerz.

Szczegóły na temat projektu pozostają nieznane, a Sorrell i Wilson dodają, że krytyka z ich strony nie wynika z rozgoryczenia, że nie poproszono ich o zdanie przed ogłoszeniem. Deweloperzy chcą po prostu jak najlepiej dla swojego słynnego tytułu.

Odświeżone MediEvil ukaże się najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze