Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Halo Infinite odradzają korzystanie z funkcji Quick Resume na Xbox Series X/S

Chodzi o przedmioty zdobywane dla trybu sieciowego.

Wczoraj na rynku ukazała się płatna kampania fabularna Halo Infinite. Okazuje się jednak, że twórcy strzelanki odradzają posiadaczom Xbox Series X/S używanie w grze funkcji Quick Resume.

Wspomniana opcja umożliwia użytkownikom szybkie wznowienie rozgrywki w produkcjach, które znajdują się w stanie zawieszenia. Gracze mogą więc błyskawicznie powrócić do przerwanej przygody.

Zobacz także: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Rozwiązanie nie działa jednak poprawnie w Halo Infinite. Kiedy zatrzymamy grę z pomocą Quick Resume, zostaniemy odłączeni od serwerów - zarówno w przypadku kampanii fabularnej, jak i wydanego kilka tygodni temu multiplayera.

W wyniku kłopotów znajdowane podczas przygody dla pojedynczego gracza przedmioty kosmetyczne nie odblokowują się w module wieloosobowym. Gra nie rejestruje bowiem zebranych elementów, kiedy znajdujemy się w trybie offline.

„Zespół wie o sytuacji i ostatecznie opublikuje stosowną poprawkę (otrzymacie obiekty kosmetyczne, które zgromadziliście). Na razie zalecam, byście nie kontynuowali zabawy po użyciu Quick Resume i upewniali się, że jesteście online nim wrócicie do rozgrywki” - na Twitterze pisze Brian Jarred, który w studiu 343 Industries odpowiada za kontakt z fanami.

Halo Infinite dostępne jest na PC, Xbox Series X/S i Xbox One. Kampania fabularna oferowana jest również w abonamencie Xbox Game Pass.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze