Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Gun Monkey rozdają grę za darmo, by zapełnić puste serwery

Platformową strzelanka o walkach małp.

Dwa miesiące temu studio Size Five Games opublikowało platformową strzelankę Gun Monkeys, koncentrującą się na rozgrywkach jeden na jednego. Twórcy napotkali jednak jeden problem: małe zainteresowanie tytułem sprawiło, że osoby kupujące grę mają problemy ze znalezieniem partnera do rozgrywki.

Aby poradzić sobie z tą kwestią, Size Five zdecydowało się rozdawać darmowe kopie gry, jeśli przez kilka minut nie znajdziemy przeciwnika.

„Po spędzeniu kilku minut na pustym serwerze, jeśli nikt nie dołączy do rozgrywki, gra automatycznie zaoferuje drugi klucz na Steama, który można oddać znajomemu” - napisano w komunikacie.

„To unikatowe rozwiązanie frustrującego problemu” - mówi Dan Marshall, założyciel Size Five. „Pomimo pozytywnych recenzji, sprzedaż Gun Monkey nie była na tyle wysoka, by zapełnić serwery. To frustrujące, ale musimy się teraz upewnić, że osoby decydujące się na zakup mogą komfortowo grać.”

Gun Monkeys opowiada o potężnych korporacjach, wysyłających małpy w kosmos, by zbierać energię, co prowadzi do potyczek o kluczowe złoża surowców. Gra dostępna jest na Steamie w wersji PC i Mac, za 4,50 euro (ok. 19 zł).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze