Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy fanowskiego projektu Pokemon Uranium wstrzymują prace

Po dziewięciu latach.

Twórcy popularnego fanowskiego projektu Pokemon Uranium wstrzymują dalszy rozwój swojej produkcji, po dziewięciu latach prac.

Co więcej, we wiadomości na Twitterze deweloperzy poinformowali, że nie będą już udostępniać linków do pobrania gry, aktualizacji czy wsparcia technicznego.

Jak można się domyślać, źródłem problemów są prawnicy Nintendo. Ci zainteresowali się Pokemon Uranium po tym, jak projekt przekroczył imponujący wynik 1,5 miliona pobrań.

Przedstawiciele japońskiej korporacji „poprosili” o zaprzestanie naruszania własności intelektualnej już w sierpniu. Deweloperzy, nie chcąc kosztownego procesu sądowego o jednoznacznym rezultacie, mogli podjąć tylko jedną decyzję - zakończenie prac.

Pokemon Uranium to gra na PC w dwóch wymiarach, wiernie naśladująca serię od Nintendo. Jest ponad sto stworków do znalezienia, złapania i trenowania oraz wielki region świata do eksploracji.

Do tego płynna wymiana pokemonów i walki z innymi trenerami przez sieć, a także kilka innowacji: stworki typu Nuclear oraz możliwość rozmawiania z naszymi podopiecznymi.

Przyczyną nagłego wzrostu popularności Uranium w ostatnim okresie - co zapewne zwróciło uwagę także prawników - był sukces Pokemon GO.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły