Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Bayonetty zaprojektują grę, która „wywróci gatunek akcji do góry nogami”

Ściśle tajny projekt.

Podczas japońskiego festiwalu poświęconego grom niezależnym, szef PlatinumGames - Atsushi Inaba - poinformował, że studio oprócz prac nad Bayonettą 3 zajmuje się również niezapowiedzianym jeszcze projektem.

Szczegółów nie zdradzono, jednak Inaba twierdzi, że produkcja swoją rewolucyjnością „wywróci gatunek akcji do góry nogami”. Gra jest na bardzo wczesnym etapie produkcyjnym, a wielu pracowników studia nawet o niej nie wie (dzięki, DualShockers).

Choć zabrakło informacji na temat rozgrywki, deweloper przyznał, że PlatinumGames błędnie jest kojarzone jedynie z grami opartymi na kombinacjach ciosów. Studio nie ogranicza się do jednego podgatunku, tworząc produkcje zapewniające zabawę. Niewykluczone, że te słowa sugerują porzucenie znanej formuły walki.

Większość gier studia to slashery oparte na kombinacjach

Atsushi Inaba zapewnił ponadto, że zespół chce pozostać kreatywny i oryginalny, a gry indie zaprezentowane na festiwalu inspirują studio i motywują do dalszego działania w kierunku innowacji.

PlatinumGames to twórcy serii Bayonetta, Metal Gear Rising: Revengeance i Nier: Automata. Zespół odpowiadał także za Scalebound - anulowaną produkcję, która miała się ukazać na Xbox One krótko po premierze konsoli. Od wymienionych gier wyróżnia się Vanquish - trzecioosobowa strzelanka z 2010 roku.

Oprócz Bayonetty 3 i nieujawnionej produkcji, studio pracuje również nad Lost Order - strategiczną grą mobilną osadzoną w świecie fantasy - oraz Granblue Fantasy Project Re:Link. To zmierzające na PlayStation 4 RPG, które przeniesie nas do krainy składającej się z setek unoszących się w powietrzu wysp.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze