Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Age of Empires "nie zapomnieli o Age of Mythology"

Jest szansa na sequel?

W trakcie weekendowego wydarzenia z prezentacją Age of Empires 4, dyrektor kreatywny serii zasugerował, że cykl Age of Mythology także może doczekać się powrotu.

- Mówiłem o tym wcześniej i powtórzę raz jeszcze: nie zapomniałem o Age of Mythology - podkreślił Adam Isgreen. - Ten temat powraca cały czas.

Age of Mythology przypomina pod wieloma względami swój poprawny historycznie odpowiednik, ale - jak wskazuje tytuł - czerpie inspiracje z różnych mitologii. W skład armii wchodzą więc nie tylko zwykli żołnierze, ale i różne mityczne bestie czy bohaterowie.

Oryginał zadebiutował w 2002 roku i doczekała się dwóch dodatków. Strategię chwalono przede wszystkim za pomysłowy setting, a także świetną sztuczną inteligencję komputerowych przeciwników.

Age of Empires 4 powstaje obecnie w studiu Relic, odpowiedzialnym między innymi za serię Warhammer: Dawn of War czy Company of Heroes. Więcej szczegółów na temat gry mamy poznać przed końcem roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze