Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca konsol PlayStation "nie widzi sensu" w VR i metaverse

Ken Kutaragi woli prawdziwy świat.

Ken Kutaragi, uznawany często za „ojca PlayStation” nie jest przekonany do najnowszych trendów w wirtualnej rozrywce, takich jak VR czy pomysłu na metaverse.

Architekt PlayStation, PS2 oraz PS3 od 2020 roku pracuje w firmie Ascent Robotics w Tokio, zajmującej się sztuczną inteligencją. Jednym z inwestorów jest Sony, a celem - budowa robotów wykonujących prace fizyczne.

71-letni Kutaragi rozmawiał niedawno z agencją Bloomberg, gdzie wypowiedział się na temat wspomnianych trendów w świecie gier wideo.

- Bardzo ważne jest pozostanie w prawdziwym świecie, a metaverse to pomysł na wirtualne światy i nie widzę w tym sensu - przyznał. - Lepiej być wypolerowanym awatarem czy samym sobą? Nie widzę różnicy między takim podejściem, a anonimowymi forami dyskusyjnymi.

Mężczyzna nie jest także przekonany do samej rzeczywistości wirtualnej.

- Gogle VR izolują od prawdziwego świata, z czym nie mogę się zgodzić. Są po prostu irytujące - przyznał.

Ken Kutaragi odpowiadał w przeszłości za wiele znanych urządzeń, w tajemnicy przed Sony tworząc na przykład układ dźwiękowy dla SNES-a. W 1997 roku został szefem Sony Computer Entertainment America, a z korporacji odszedł dziesięć lat później, przed epoką PS4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły