Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Bayonetty 3 zirytowany teoriami fanów

Reakcja na natarczywe pytania graczy.

  • Fani są zaniepokojeni brakiem wieści o Bayonetta 3
  • Reżyser gry odpowiedział na obawy graczy
  • Deweloper jest poirytowany ciągłymi pytaniami o projekt

Bayonettę 3 zapowiedziano w 2017 roku, ale od dawna nie ujawniono nowych informacji o grze. Tytuł nie pojawił się na minionym E3, co zaniepokoiło fanów. Reżyser projektu - Hideki Kamiya - jest jednak zdenerwowany zachowaniem graczy, którzy nękają twórców pytaniami.

„Rozumiem, dlaczego ludzie piszą, żebyśmy się pospieszyli i przedstawili jakieś szczegóły lub byśmy coś pokazali. Pytania typu, czy prace wstrzymano albo, czy pozycję opóźniono są jednak niczym innym, jak irytującym zaśmiecaniem przestrzeni publicznej” - napisał na Twitterze.

Jak pisze Kotaku, Kamiya zareagował w ten sposób na liczne wpisy internautów, którzy obawiają się, że grę skasowano - Japończyk nazwał nawet autorów podobnych stwierdzeń „kuso baka”, co można przetłumaczyć jako „idioci”. Reżyser emocjonuje się, ponieważ wielokrotnie podkreślał, że Bayonetta 3 powstaje bez większych problemów.

Teaser Bayonetty 3 z 2017 roku

Jeden z fanów zwraca zaś uwagę, że ze względu na przeszłość odpowiedzialnego za grę studia Platinum Games - anulowano dwa wcześniejsze projekty zespołu - są powody do obaw. Japończyk odpowiedział także na wspomniane wątpliwości.

„Nie próbuję powiedzieć, byście nam uwierzyli, każdy ma prawo wierzyć lub nie. To jednak nie pozwala na rozpowszechnianie bezmyślnych stwierdzeń” - wyjaśnił Kamiya.

Jakiś czas temu deweloper ujawnił, że decyzja o ewentualnej prezentacji produkcji nie należy do twórców, a wydawcy, czyli Nintendo. Sama Bayonetta 3 ukaże się tylko na Switchu, ale data premiery nie jest znana.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze