Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bayonetta nigdy się nie skończy? Twórcy chcą nawet dziewięciu odsłon

Call of Bayonetta.

Wiceprezes studia PlatinumGames - Hideki Kamiya - wyraził chęć przygotowania czwartej i piątej odsłony serii Bayonetta. Ba, jego studio mogłoby wykonać i dziewięć części cyklu, gdyby tylko znalazło się zainteresowanie.

Menedżer ujawnił plany w rozmowie z japońskim serwisem IGN, gdzie mówił między innymi, że deweloperzy powinni tworzyć gry, które chcą tworzyć i nie powinni podążać ślepo za trendami i prośbami graczy.

- Weźmy przykład marki Bayonetta. Ja mam w głowie strukturę tego, gdzie w przyszłości podąży fabuła, podczas gdy fani mogą oceniać wyłącznie na podstawie tego, co jest obecnie dostępne - wyjaśnił.

- Pojawiają się głosy, że seria się skończy, ponieważ twórcy jej nie lubią. Chcę otwarcie powiedzieć, że tak nie jest. Kocham Bayonettę bardziej niż ktokolwiek inny. Jak miałbym nie kochać Cerezy i wszystkich tych postaci, które rozwijam od tak długiego czasu?

- Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby ta seria w ogóle miała się skończyć - dodał, zapytany o perspektywę wydania kontynuacji. - Chcę stworzyć Bayonettę 4 oraz Bayonettę 5 i mam zamiar zaproponować takie projekty. Wewnątrz studia rozmawiamy często o tym, jak zrobić dziewięć części.

Bayonetta 3 ukazała się w październiku, zbierając raczej pozytywne oceny. Już wkrótce - w marcu - zadebiutuje spin-off Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon.

Read this next