Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktorka dostała „obraźliwie niską” ofertę wynagrodzenia za rolę Bayonetty - nawołuje do bojkotu gry

„Przeznaczcie te pieniądze na cele charytatywne”.

Aktorka głosowa wcielająca się do tej pory w Baonettę nawołuje do bojkotu Bayonetta 3 ze względu na „obraźliwie niską” ofertę wynagrodzenia, jaką miała otrzymać za powrót do roli.

Mowa o Hellenie Taylor, która wcieliła się w Bayonettę w dwóch pierwszych częściach serii, ale została zastąpiona przez Jennifer Hale w trzeciej odsłonie. Producent gry, PlatinumGames, twierdził, że powodem zamiany był napięty kalendarz Taylor, ale aktorka ujawniła, że poszło o pieniądze.

Łamiąc umowę o zachowaniu poufności, Hellena Taylor opublikowała na Twitterze serię nagrań ujawniających kulisy sprawy. Aktorka twierdzi, że szef PlatinumGames - Hideki Kamiya - zaproponował jej 4000 dolarów gaży, co nazwała „niemoralną” i „obraźliwą” ofertą.

- Jest to obraźliwe dla mnie, dla czasu, który spędziłam na trenowaniu talentu i dla wszystkiego, co dałam tej grze i jej fanom - tłumaczy Taylor. - Nie chciałam niewiadomo czego, nie prosiłam o zbyt dużo. Prosiłam tylko o przyzwoitą, godną płacę. To, co zrobili, było legalne, ale też niemoralne.

W jednym z materiałów, aktorka nawołuje do bojkotu gry i „przeznaczenia pieniędzy odłożonych na grę na organizacje charytatywne”.

Wspomniany wcześniej Hideki Kamiya nazwał zeznania Taylor nieprawdą, a krótko po tym jego konto zostało zablokowane na Twitterze, co oznacza, że nie może publikować nowych tweetów. W międzyczasie Kamiya zbanował na swoim profilu mnóstwo użytkowników, którzy nie zastosowali się do ustalonej przez niego zasady, żeby pisać do dewelopera tylko w języku japońskim.

Bayonetta 3 to exclusive Nintendo Switch. Gra zadebiutuje 28 października 2022 roku.

Read this next