Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb sieciowy Uncharted 3 dostępny za darmo do 15 poziomu postaci

Eksperyment studia Naughty Dog.

Firma Naughty Dog ogłosiła, że udostępnia za darmo tryb sieciowy Uncharted 3: Drake's Deception - maksymalnie do 15 poziomu postaci. Studio testuje w ten sposób model Free to Play.

Jeśli zechcemy dalej rozwijać bohatera, będziemy musieli uiścić opłatę w wysokości 5 dol. (ok. 16 zł), co odblokuje także możliwość awansu na maksymalnie 25 poziom. Za usunięcie wszystkich ograniczeń zapłacimy 20 dol. (ok. 65 zł). Warto zauważyć, że nawet po osiągnięciu górnej granicy, gra będzie dalej zliczać postępy, dzięki czemu nie stracimy zdobytych punktów doświadczenia, gdy zdecydujemy się zapłacić później.

Za odblokowanie trybów kooperacji również będziemy musieli wnieść dodatkową opłatę. Areny wyceniono na 10 dol. (ok. 32 zł), a misje na 12 dol. (ok. 39 zł).

W sieci PlayStation Network pojawiło się także Uncharted 3: Drake's Deception w wersji Game of the Year Edition, za 40 dol. (ok. 130 zł).

Jak wyjaśnia producent gry, Justin Richmond w wywiadzie z serwisem Polygon, studio testuje nowe rozwiązania i zastanawia się nad przyszłością dystrybucji.

- To po prostu kolejny krok w ewolucji - tłumaczy. - Spoglądamy w stronę dystrybucji cyfrowej. Dzisiejsza premiera to swego rodzaju test. Przyjrzymy się reakcjom fanów, by zobaczyć, co najlepiej sprawdzi się w naszych przyszłych projektach.

Jak dodaje Richmod, model Free to Play interesował Naughty Dog już podczas produkcji Uncharted 3, lecz na przeszkodzie stanęły ograniczenia czasowe.

- Sądziliśmy, że to dobry pomysł, ale niemożliwy do zrealizowania w dwuletnim cyklu produkcyjnym - tłumaczy producent.

Wyjaśnia również, że podobne rozwiązanie wykorzystano w zaplanowanym na czerwiec tego roku The Last of Us, choć premiera nowej gry to tylko wierzchołek góry lodowej.

- Nie chodzi tylko o Uncharted 3 i The Last of Us. To nasza wizja przyszłości; wszystkiego, co robimy. Myślę, że może to wyglądać tak: będzie komponent dostępny wyłącznie w dystrybucji cyfrowej i komponent Free to Play. Przemyślimy sprawę, jeśli całość okaże się być totalną katastrofą. Na razie jesteśmy podekscytowani - dodaje Richmond.

Trzecia część przygód Nathana Drake'a ukazała się wyłącznie na PS3 w 2011 roku. Fabuła zręcznościowej gry przygodowej prowadzi nas na poszukiwanie legendarnego miasta Irem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły