Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwają prace nad turową strategią w świecie Warhammera 40k

Games Workshop, właściciel licencji, planuje większą specjalizację w obrębie platform i gatunków.

Games Workshop, właściciele licencji na gry bitewne w świecie Warhammera podpisali w ostatnich miesiącach kilka nowych umów z producentami gier wideo. Jednym z tych studiów jest Slitherine, które planuje stworzenie strategii turowej w klimatach Warhammera 40k.

„Współpraca z Games Workshop pozwoli na przeniesienie bogatego uniwersum w jakże odpowiednie realia strategii turowych” - skomentował szef Slitherine, JD McNeil.

Jon Gillard, odpowiedzialny w firmie produkującej gry bitewne za licencje, nie pozostawał dłużny: „Slitherine to bez wątpienia mistrzowie gatunku - posiadają oddaną rzeszę fanów w samym GW”.

Nie ma to jak zapach plastiku o poranku

Grupa Slitherine składa się z kilku podmiotów, m.in. specjalizujących się w strategiach Matrix Games i Ageod. Nie jest jasne, które studio podejmie się pracy nad licencją Warhammera.

Zagadką pozostaje także pozycja Segi. Po upadku THQ wydawca przejął Relic Entertainment, twórców kojarzonych właśnie ze strategiami w świecie W40K, odpowiedzialnych m.in. za Dawn of War.

Jednak Games Workshop nie stroni od przyznawania licencji kilku firmom jednocześnie. Jeszcze w tym tygodniu brytyjski producent podpisał umowę ze studiem produkującym gry społecznościowe - Zattikka. I w tym przypadku chodzi o Warhammer 40k.

Kolejne projekty powstają w studiach Rodeo i Full Control. Cyanide pracuje nad kolejną częścią serii Blood Bowl, a Nomad Games pozyskało prawa do planszowego Talisman.

„Czasy ekskluzywnych umów na wszystkie platformy są już za nami - napisano w oświadczeniu dla serwisu MCV. Games Workshop planuje większą specjalizację i oferowanie licencji na poszczególne modele sprzętu, ale również bazujących na odrębnych tematach ze stworzonych uniwersów. „To świetna wiadomość, bo oferuje dużo więcej różnorodności” - dodaje przedstawiciel firmy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze