Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer Life is Strange: Before the Storm przypomina o premierze

Przygody Chloe.

Square Enix przypomina, że już w następny czwartek - 31 sierpnia - ukaże się pierwszy odcinek trzyczęściowej serii Life is Strange: Before the Storm, stanowiącej prequel bazowego Life Is Strange.

Epizod pod tytułem Awake trafi tego dnia na PC, PS4 i Xbox One.

Od czekania aż boli głowa

Daty debiutów pozostałych dwóch odcinków nie są jeszcze znane. W planach jest także specjalny epilog, zarezerwowany jednak dla kupujących grę w wersji Deluxe Edition.

Dodatkowy odcinek ukaże się na sam koniec, po trzech epizodach. Co więcej, nie dostaną go nawet gracze kupujący kompletny sezon (wersja Complete Season) czy przepustkę sezonową (rozdziały 2 i 3).

Zobacz też: Life is Strange: Before the Storm - Poradnik, Solucja

Warto również dodać, że za Life is Strange: Before the Storm nie odpowiada studio Dontnod Entertainment, które tworzy obecnie pełnoprawny sequel - oraz całkiem nowy tytuł o podobnych założeniach, ale dla innego wydawcy.

Square Enix do prac na Before the Storm wynajęło więc firmę Deck Nine, znaną do niedawna jako Idol Minds.

Fabuła prequelu koncentruje się na buntowniczym charakterze głównej bohaterki, Chloe Price, a także na jej relacjach z ojcem i Rachel Amber, o której zaginięciu opowiadało oryginalne Life is Strange.

Co ciekawe, głos pod Chloe nie podłoży jednak znana z pierwowzoru Ashly Burch, ponieważ ta w trakcie nagrań brała udział w strajku - ale pomogła w pisaniu dialogów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze