Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider uruchomiony na Game Boyu - youtuber pokazuje demo konwersji

Pierwsze trzy poziomy z gry.

Youtuber przedstawił port klasycznego Tomb Raidera na konsolę Game Boy Advance. Pokazane demo zawiera trzy poziomy z gry. Prace nad projektem trwały rok.

Moder o pseudonimie XProger wyjaśnił na forum GBATemp, że do konwersji wykorzystał darmowy silnik OpenLara, zmodyfikowany dla jak najlepszej optymalizacji. Planuje też dalsze poprawki - między innymi, by zmieścić całą grę na standardowym kartridżu o pojemności 32 MB.

Tomb Raider na konsoli Nintendo działa w ok. 15 kl/s. Konieczna była modyfikacja sterowania, ponieważ Game Boy posiada mniej przycisków niż PlayStation. Warto dodać, że przenośna platforma nie obsługuje natywnie grafiki 3D, a mimo to projekt XProgera jest grą w pełni trójwymiarową.

Plik ROM z demem można pobrać za darmo na stronie projektu OpenLara w serwisie GitHub. Znajdziemy tam również konwersje Tomb Raidera na inne platformy, w tym PS Vita, Android czy Xbox One.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze