Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 3 - Strzeżony kompleks, karta magnetyczna

Wydostań się ze strzeżonego więzienia i odzyskaj uzbrojenie.

Strzeżony kompleks to druga misja w Nevadzie, którą rozpoczniesz zaraz po lokacji Pustynia w Nevadzie w Tomb Raider 3. Budzisz się w więzieniu pozbawiony broni, dlatego jej odzyskanie będzie pierwszym krokiem.


Na tej stronie:


Ucieczka z celi

By wydostać się z celi, wskocz na okno, aby aktywować alarm. Przybędzie strażnik - nie posiadasz broni, więc nie możesz go pokonać. Wyjdź z pokoju i zeskocz w dół. Uprzedzając przedostań się do otwartej celi w przeciwnym rogu piętra i popchnij tam skrzynię we wnęce. Kucnij i przejdź przez dziurę w ścianie - strażnik za tobą nie pójdzie.

WSKAZÓWKA: warto wcześniej otworzyć przyciskami inne cele - więźniowie pomogą ci później uporać się ze strażnikami.

Przepchnij kolejną skrzynię, później jeszcze jedną po prawej stronie, a zobaczysz niebo. Wskocz wyżej i idź po dachu do końca korytarza, by aktywować dźwignię. Otwiera ona zapadnię w podłodze za twoimi plecami. Zejdź po drabinie do bocznego korytarza.

Gdy klapa pod tobą zostanie otwarta i spadniesz w dół, wróć z powrotem do wentylacji. Interesuje cię bowiem przełączenie wajchy w pomieszczeniu z radarem. Otwiera ona bramę do pomieszczenia z celami więziennymi - skręć w prawo na korytarzu, potem w lewo. Jeśli uwolniłeś wcześniej więźniów, pomogą ci teraz walczyć ze strażnikiem z korytarza, który posiada kartę dostępu przy sobie. Z jej pomocą przejdziesz do drugiej części kompleksu.

Za kratami skręć w lewo i dwa razy przejdź przez drzwi. W ostatnim pomieszczeniu przesuń skrzynię, by wejść do wentylacji. U góry przestaw dźwignię, by zalać obszar poniżej i przepłyń do drugiej części kanału wentylacyjnego, którym wyjdziesz na dach. Otwórz przyciskiem drzwi do oświetlonego na czerwono pokoju oraz przestaw wajchę w żółtym pomieszczeniu obok.

Wróć do wentylacji i wskocz do pokoju za dachem, przy czerwonych lampach. Wpadniesz do kuchni. Gdy otworzysz pierwsze drzwi na korytarzu napotkasz strażnika. Zignoruj go i kliknij przycisk, który pozwoli ci wejść za wentylatory w kuchni. Wymiń je i wejdź do małego otworu w ścianie po chwyceniu się krawędzi na wprost.

Potem wspinaj wyżej i na korytarzu skręć w prawo, gdy z lewej wyskoczy strażnik. Następnie idź w lewo, do dziury w podłodze [1]. Szybko otwórz celę, by więzień ochronił cię i umożliwił zebranie karty magnetycznej z kieszeni klawisza. Aktywuj kartę w terminalu bocznego pomieszczenia [2] i wyłącz lasery [3] w głównym korytarzu.


Dziedziniec i wieża antenowa

Na dziedzińcu wskocz do otworu po lewej i otwórz pozostałe drzwi, by więźniowie uporali się z ostatnim strażnikiem u góry. Przy strażniku znajdziesz żółty klucz, którego użyjesz by otworzyć kolejne drzwi koło działka.

Nie idź do końca oświetlonego na zielono korytarza, a przejdź kucając w prawo. Popatrz przez szybę, gdzie znajduje się strażnik i wyskocz, kiedy będzie blisko ciebie. W kolejnym pokoju musisz bowiem aktywować przełącznikiem działko, które wyeliminuje przeciwnika, zanim on zastrzeli ciebie.

Przy radarze wejdź przez okienko i na końcu drogi użyj przełącznika, by obrócić antenę i w ten sposób odblokować nowe przejście obok niej. Dlatego wróć do niej i wskocz do otworu z wodą. Nie nurkuj, a wejdź do wąskiego przejścia [4]. Po aktywacji wajchy przepłyń korytarzem w zbiorniku [5].

Skręć w prawo i naciśnij przycisk, po czym wspinaj się po drabinie. Biegnij na wprost na kolejną wspinaczkę u góry skręć w prawo, po czym wejdź do wąskiego przejścia i weź stamtąd żółty klucz. Wróć na dół pierwszej drabiny (WAŻNE: otwórz boczne drzwi) i na końcu korytarza znajdziesz miejsce, gdzie umieścisz znaleziony klucz. Potem wspinaj się po drabinie obok ciebie.


Odzyskanie broni: pistolety, Desert Eagle

Wróć teraz do głównego zbiornika z wodą i zanurkuj w otworze w podłodze pośrodku. Na końcu drogi przeskocz nad skrzynią i otwórz drzwi przyciskiem, by znaleźć w magazynie swoje pistolety i Desert Eagle. Uważaj jednak przy opuszczaniu magazynu, bowiem działko jest skierowane w twoją stronę. Staraj się przejść ostrożnie przy krawędzi nie dotykając laserów. Ewentualnie spróbuj się na chwilę wychylić, a gdy działko przestanie strzelać, wskocz na skrzynię.

Po zebraniu broni idź w górę. Pozbądź się strażników, a jeden z nich będzie miał niebieski klucz. Wspinaj się po drabinie w korytarzu, potem przejdź do drzwi i aktywuj przyciskiem na ścianie taśmociąg - ujrzysz animację przesuwanych pudeł.

Zejdź niżej i w magazynie wskocz ze skrzyni na ściankę i przejdź do okienka [6] chwytając się sufitu. Zabij ostatniego strażnika na szklanym dachu i zabierz jego żółty klucz. Pozwala on otworzyć bramę na parking po umieszczeniu w terminalu [7]. Zadanie zakończy się, gdy wejdziesz na pakę ciężarówki w garażu.

Następnie: Tomb Raider 3 - Strefa 51, płyta, hangar, kod

Spis treści: Tomb Raider 3 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 3 - Pustynia w Nevadzie, detonator, generator

Read this next