Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 3 - Pustynia w Nevadzie, detonator, generator

Pierwsza misja w Nevadzie.

Pustynia w Nevadzie to pierwsze zadanie w drugim regionie - Nevada - w Tomb Raider 3. W jego trakcie możesz odnaleźć pistolety maszynowe Uzi.


Na tej stronie:


Wąwóz i detonator

Znajdź zbiornik wody i wejdź do jaskini za nim. Po wyjściu na powierzchnię, ujrzysz duży, metalowy kontener. Twoim celem jest dostać się do niego od góry. W tym celu musisz obejść lokację przeskakując po krawędziach areny.

Przepłyń pod wodą, potem skręć w prawo i przeskakuj po kolejnych skałkach. Twoim celem jest obszar jaskini przy niebieskim krysztale. Wewnątrz niej znajduje się detonator, który na razie jest niekompletny. Ruszaj więc dalej w stronę wodospadu, aż dojdziesz do metalowej turbiny. Rozpocznij wspinaczkę na nią od prawej strony.


Zbiornik wodny, baza wojskowa

Wskocz do odgrodzonego zbiornika wodnego i aktywuj dwie dźwignie. Potem wpłyń do kanału wodnego i ponownie uczyć z kolejnymi dwiema: pierwsza znajduje się od razu nad głową po wpłynięciu w kanał, droga na ścianie za pierwszym zakrętem. Potem płyń do końca drogi i użyj wajchy na ścianie.

Wróć do turbiny i wejdź między skały. Znajdziesz tam brakującą część detonatora z jaskini przed wodospadem. Wróć do niego użyj go. Po wspięciu się z rumowiska trafisz do bazy wojskowej. Idź do okienka. Po przejściu na czworaka łatwo nie zauważyć, że poza zeskokiem w dół jest także możliwość wspięcia się w górę - i tą drogę teraz obierz.

Pod wodą znajdziesz dwie dźwignie. Wypłyń i wróć do pierwszego fragmentu bazy wojskowej. Tu skręć w lewo, a za skałami w otwarte, żółte drzwi po prawej. Przełącz wajchę i znów wróć do tunelu, lecz tym razem na rozdrożu idź w dół. Wyjdziesz w drugiej sekcji bazy z dużym zbiornikiem na czterech podporach - wdrap się do niego po drabinie. Wyskocz oknem za ogrodzenie kompleksu wojskowego.

Zlokalizuj magazyn i wsiądź na quad. Wyjedź nim na dach i zbierz stąd kartę do generatora. Terminal, do którego ją włożysz znajduje się w budynku, na którym stoisz. Otwarte zostaną drzwi obok, za którymi wyłączysz wajchą generator.

Teraz możesz rozchylić główną bramę ogrodzenia przełącznikiem obok niej. Wsiądź na quada, skręć w lewo i jedź do jaskini. Po przeskoku nad ogrodzeniem zadanie zakończy się.

Spis treści: Tomb Raider 3 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 3 - Świątynia Puny, boss, pioruny

Read this next