Skip to main content

Tibia dostanie dźwięki - 25 lat po premierze

Dla tradycjonalistów będzie opcja wyciszenia.

Twórcy kultowego MMO Tibia zapowiedzieli, że już w przyszłym tygodniu do gry trafią... dźwięki, czyli element, którego brakowało w produkcji przez ostatnie ćwierć wieku. Aktualizacja zostanie opublikowana 27 września.

Zależy nam na daniu graczom wyboru i możliwości dostosowania dźwiękowego doświadczenia. Będziecie mogli wybrać, które dźwięki chcecie usłyszeć, a które wyciszyć. To pozwoli wam we własnym tempie eksplorować nowy i świeży aspekt gry” - napisali twórcy w zapowiedzi łatki, najwyraźniej zdając sobie sprawę, że dla weteranów Tibii będzie to spory szok.

Na 26 września o godz. 20:00 planowana jest również specjalna transmisja na YouTube, podczas której po raz pierwszy usłyszymy motyw muzyczny gry. Młodszym czytelnikom przypomnijmy, że Tibia to dwuwymiarowa gra MMO, która zdobyła ogromną popularność na początku XXI wieku. Tytuł odznaczał się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi i niewielkim rozmiarem na dysku. Cechami charakterystycznymi była wyjątkowo prosta grafika i właśnie brak dźwięków.

Zobacz także