Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tibia - poradnik i najlepsze wskazówki

Wszystkie najważniejsze informacje i porady.

Witamy w naszym poradniku do gry Tibia. W tym obszernym przewodniku odnajdziecie wszystkie najważniejsze informacje i porady: jak rozpocząć zabawę, co warto wiedzieć o handlu i systemach gry, sterowaniu oraz rozgrywce.

Tibia to gra komputerowa z gatunku MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game), która swoją premierę miała 7 stycznia 1997 roku. Produkcja stworzona została przez 4 niemieckich studentów informatyki (Börzsönyi, Guido Lübke, Ulrich Schlott i Stephan Vogler), wydawana przez firmę CipSoft.

Od tego czasu gra przeszła wiele zmian, jednak do tej pory zachowały się jej cechy charakterystyczne - brak dźwięku oraz grafika oparta na bitmapach, stworzonych w 2D.

Życzymy miłej zabawy!


Wprowadzenie do gry

W tej sekcji poznajemy rodzaje kont, przyglądamy się sklepikowi w grze, a także systemowi Loyality. Wreszcie stawiamy pierwsze kroki w Tibii, poznajemy, jak działa handel i walka.


Klasy postaci

Tylko od nas zależy, w jaką postać się wcielimy. W tej sekcji poradnika omawiamy poszczególne klasy: knight, paladin, sorcerer i druid. Możesz też poznać najważniejsze wskazówki przy wyborze klasy.


Porady i wskazówki

Czas przejść do bardziej złożonych informacji na temat gry Tibia. W tym rozdziale przyglądamy się magii i nauce, potem omawiamy gildie i działanie w drużynie. Dowiecie się tutaj także, jak trenować zdolności. Na koniec kilka porad dla graczy na darmowym koncie oraz słowniczek kluczowych pojęć.


Produkcja może poszczycić się ogromną bazą aktywnych graczy, chociaż okres jej największej świetności dawno przeminął. Warto zaznaczyć, że sporą część społeczności tworzą Polacy - niektórzy z nich znajdują się na liście najaktywniejszych zawodników. Jeśli zatem szukacie klasycznego MMORPG-a, to trafiliście w idealne miejsce, bowiem Tibia wciąż ma się dobrze.

Komentarze

More On Tibia

Najnowsze artykuły