Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Phantom Pain: wywiad z człowiekiem z zabandażowaną twarzą

Odpowiedzi poznamy pod koniec miesiąca.

The Phantom Pain został zapowiedziany podczas gali rozdania nagród VGA 2012, w grudniu zeszłego roku. Projekt jest jedną wielką zagadką, ponieważ o studiu, które rzekomo tworzy grę nikt nigdy nie słyszał. Geoff Keighley z serwisu GameTrailers przeprowadził wywiad z domniemanym szefem Moby Dick Studios - Joakimem Mogrenem.

Spekulowano, że przed kamerą pojawi się Hideo Kojima i informacje, że The Phantom Pain to tak naprawdę Metal Gear Solid: Ground Zeroes lub Metal Gear Solid 5 okażą się prawdziwe - wszak Joakim to imię złożone z poprzestawianych liter nazwiska Kojima. Tymczasem na wywiad stawił się tajemniczy mężczyzna z głową owiniętą w bandaże - wyglądał podobnie jak główny bohater pierwszego zwiastuna The Phantom Pain. Łatwo zauważyć, że to na pewno nie Kojima.

Zagadkowy dżentelmen unikał odpowiedzi na wszystkie pytania. - Dzisiaj nie mogę powiedzieć za dużo, ale wszystkie wasze wątpliwości rozwiejemy podczas konferencji GDC. Wtedy nie będzie już żadnych sekretów. Pokażemy też nowy zwiastun - powiedział.

Konferencja Game Developers Conference odbędzie się w dniach 25-29 marca. W przeciwieństwie do targów E3 czy Gamescom, które są otwarte dla wszystkich graczy, to impreza skierowana głównie do twórców gier, wydawców i dziennikarzy.

Na GDC swoją obecność jakiś czas temu potwierdził Hideo Kojima. Ma opowiadać o silniku Fox Engine, który wykorzystywany jest do produkcji Metal Gear Solid: Ground Zeroes (X360, PS3) oraz zaprezentować samą grę.

Pod koniec wywiadu Mogren zdecydował się przełamać i pokazać kilka nowych obrazów z gry. Keighley natychmiast zauważył w rogu logo Fox Engine. Mogren nie skomentował tego niczym poza gestem zdziwienia.

O autorze

Rafał Baranowski

Contributor

Komentarze