Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Phantom Pain - gra zagadka, prawdopodobnie Metal Gear Solid 5

Nowo zapowiedziany tytuł pełen tajemnic.

Jedną z nowo zapowiedzianych gier podczas gali Video Game Awards 2012 jest The Phantom Pain. Oficjalnie wiemy jedynie, że gra ukaże się na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Pracownicy Konami

Takie informacje można znaleźć na stronie Moby Dick Studios, rzekomego producenta. Jego istnienie jest jednak poddawane w wątpliwość - nikt o nim nie słyszał.

Na wspomnianej stronie można znaleźć informacje o domniemanym szefie dewelopera, który miałby się nazywać Joakim Mogren. Użytkownik brytyjskiej edycji Eurogamera zauważył, że „Joakim” to anagram imienia „Kojima”, poprzestawiane zostały litery. „Mogren” zawiera zaś w sobie słowo „ogre”. Kryptonimem Project Ogre określa swoją następną, niezapowiedzianą grę właśnie Hideo Kojima.

Metal Gear Solid 5?

Alex Rubens, dziennikarz współpracujący między innymmi z serwisami IGN.com czy GamesRadar.com, napisał na Twiterze, że podczas gali w koszulkach z logami The Phantom Pain i Moby Dick Studios chodzili pracownicy Konami, firmy, która jest właścicielem studio Kojima Productions. Opublikował też zdjęcie.

Użytkownicy forum MGSForums zauważyli także, że w logo nowej gry idealnie wpasowuje się napis Metal Gear Solid V.

Geoff Keighley, organizator gali VGA, mówi jedynie, że gra nie ma nic wspólnego z Metal Gear Solid: Ground Zeroes. - To zupełnie nowa produkcja - zapewnia.

Tagi

Komentarze