Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Lord of the Rings: Gollum ma datę premiery

Gra zmierza na PC i konsole.

Nacon wraz z niemieckim studiem Daedelic Entertainment ujawnili dokładną datę premiery The Lord of the Rings: Gollum, czyli nowej gry w świecie „Władcy Pierścieni”.

Jak poinformowano, produkcja ukaże się 1 września na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. W planach jest jeszcze wersja przeznaczona na Switcha, ale pojawi się w późniejszym, na razie nieznanym terminie.

The Lord of the Rings: Gollum osadzone jest w uniwersum „Władcy Pierścieni”, ale projekt nie jest powiązany z dotychczasowymi adaptacjami twórczości J.R.R Tolkiena. Gracze wcielą się w tytułową postać - hobbita spaczonego przez Pierścień należący do Saurona.

Akcję osadzono przed zasadniczymi wydarzeniami z pierwszego tomu trylogii. Bohater przemierzy Śródziemie w poszukiwaniu „skarbu”, skradzionego przez Bilbo Bagginsa. Na swojej drodze spotka znane dobrze fanom osobistości, jak i zupełnie nowe twarze.

Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć wczesną wersję gry i podzieliliśmy się wrażeniami z pokazu. Produkcja może przypaść do gustu miłośnikom Prince of Persia czy serii o przygodach goblina Styxa.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze