Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - kim jest Ellie

Kilka słów o młodej bohaterce.

Ellie Williams to jedena z głównych bohaterek serialu „The Last of Us” oraz oczywiście gry studia Naughty Dog, będącej pierwowzorem produkcji. Na tej stronie przedstawiamy wszystkie dostępne informacje o postaci Ellie - zarówno z produkcji telewizyjnej, jak i gry. Pełną obsadę serialu poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Ellie w serialu

Ellie to zadziorna, buntownicza i nie uznająca autorytetów nastolatka. Pomimo młodego wieku obficie rzuca przekleństwami i wulgarnymi gestami w stronę osób, których nie lubi. Jak sama mówi, jej szorstki charakter wynika z trudnego dzieciństwa w sierocińcu Fedra, będącego de facto miejscem, gdzie wojsko od młodości szkoli dzieci do roli żołnierzy. Urodziła się w świecie już zniszczonym przez pandemię.

Nastolatkę poznajemy w momencie, gdy z nie do końca jeszcze znanych przyczyn zostaje porwana i uwięziona przez Świetliki - grupę rebeliantów, walczących z reżimem Fedry. Podczas przesłuchania stawiała się buntownikom, nie chcąc odpowiadać na ich pytania zgodnie z prawdą lub udzielając sarkastycznych odpowiedzi.

Pierwsze spotkanie Joela i Ellie nie należało do najprzyjemniejszych

Ponadto dziewczynie zdarza się działać impulsywnie i bezmyślnie - przy pierwszym spotkaniu z Joelem od razu rzuciła się na niego z nożem, chociaż uzbrojony w rewolwer i silnie zbudowany mężczyzna miał nad nią wyraźną przewagę. Nie ufa także Marlene z powodu przetrzymywania w zamknięciu, ale po wysłuchaniu planu Świetlików dość szybko akceptuje ją jako opiekunkę.

Oczywiście Ellie ma także pozytywne strony. Jest bardzo dociekliwa i bystra - od razu po przybyciu do mieszkania Joela i Tess odnajduje specjalną książkę i szybko rozgryza szyfr używany przez przemytników - po czym zaczyna wypytywać mężczyznę o swoje odkrycie, co oczywiście nie spotyka się z jego zadowoleniem.


Jaka była Ellie w grze

W przeciwieństwie do Joela, w przypadku Ellie scenarzyści filmu zmienili parę szczegółów dotyczących jej charakteru oraz relacji z postaciami. Niemniej, ogólny zarys postaci pozostał niezmieniony.

  • UWAGA - kolejna część tekstu zdradza dalsze losy postaci tak, jak to przedstawiono w grze. Bardzo prawdopodobne, że serial będzie ściśle podążał za oryginalną historią, różniąc się nieznacznie szczegółami.

Przede wszystkim, w grze Ellie zna już Marlene od dłuższego czasu i zdecydowanie bardziej niechętnie przechodzi pod opiekę Joela i Tess. Chociaż obie wersje postaci łączy zadziorny charakter, to growy wariant dziewczyny mniej klnie - wyjątkiem są momenty, gdy jest wyraźnie zdenerwowana lub zamierza postawić się innej osobie.

Ellie w grze przede wszystkim chce poznawać świat i dowiedzieć się jak najwięcej o życiu przed katastrofą

W grze Ellie dość szybko nawiązuje nić porozumienia ze swoimi ochroniarzami - najpierw z Tess, a potem także z Joelem. Jej dociekliwa natura także jest obecna, gdyż dziewczyna regularnie wypytuje opiekunów o różne aspekty życia przed apokalipsą. Poza tym przewijającym się przez całą grę wątkiem jest zamiłowanie dziewczyny do komiksów.

Z czasem nawiązuje z Joelem bardzo głęboką więź i gotowa jest zrobić wszystko, aby uratować opiekuna, gdy ten znajduje się w niebezpieczeństwie. Poza tym uczy się od mężczyzny wielu aspektów sztuki przetrwania, potrafiąc pod jego nieobecność samemu zdobyć pożywienie oraz inne niezbędne zapasy, stając się bardzo zaradna jak na swój wiek.

Więcej o serialu The Last of Us:

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze