Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - kim jest Ellie

Kilka słów o młodej bohaterce.

Ellie Williams to jedena z głównych bohaterek serialu „The Last of Us” oraz oczywiście gry studia Naughty Dog, będącej pierwowzorem produkcji. Na tej stronie przedstawiamy wszystkie dostępne informacje o postaci Ellie - zarówno z produkcji telewizyjnej, jak i gry. Pełną obsadę serialu poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Ellie w serialu

Ellie to zadziorna, buntownicza i nie uznająca autorytetów nastolatka. Pomimo młodego wieku obficie rzuca przekleństwami i wulgarnymi gestami w stronę osób, których nie lubi. Jak sama mówi, jej szorstki charakter wynika z trudnego dzieciństwa w sierocińcu Fedra, będącego de facto miejscem, gdzie wojsko od młodości szkoli dzieci do roli żołnierzy. Urodziła się w świecie już zniszczonym przez pandemię.

Nastolatkę poznajemy w momencie, gdy z nie do końca jeszcze znanych przyczyn zostaje porwana i uwięziona przez Świetliki - grupę rebeliantów, walczących z reżimem Fedry. Podczas przesłuchania stawiała się buntownikom, nie chcąc odpowiadać na ich pytania zgodnie z prawdą lub udzielając sarkastycznych odpowiedzi.

Pierwsze spotkanie Joela i Ellie nie należało do najprzyjemniejszych

Ponadto dziewczynie zdarza się działać impulsywnie i bezmyślnie - przy pierwszym spotkaniu z Joelem od razu rzuciła się na niego z nożem, chociaż uzbrojony w rewolwer i silnie zbudowany mężczyzna miał nad nią wyraźną przewagę. Nie ufa także Marlene z powodu przetrzymywania w zamknięciu, ale po wysłuchaniu planu Świetlików dość szybko akceptuje ją jako opiekunkę.

Oczywiście Ellie ma także pozytywne strony. Jest bardzo dociekliwa i bystra - od razu po przybyciu do mieszkania Joela i Tess odnajduje specjalną książkę i szybko rozgryza szyfr używany przez przemytników - po czym zaczyna wypytywać mężczyznę o swoje odkrycie, co oczywiście nie spotyka się z jego zadowoleniem.


Jaka była Ellie w grze

W przeciwieństwie do Joela, w przypadku Ellie scenarzyści filmu zmienili parę szczegółów dotyczących jej charakteru oraz relacji z postaciami. Niemniej, ogólny zarys postaci pozostał niezmieniony.

  • UWAGA - kolejna część tekstu zdradza dalsze losy postaci tak, jak to przedstawiono w grze. Bardzo prawdopodobne, że serial będzie ściśle podążał za oryginalną historią, różniąc się nieznacznie szczegółami.

Przede wszystkim, w grze Ellie zna już Marlene od dłuższego czasu i zdecydowanie bardziej niechętnie przechodzi pod opiekę Joela i Tess. Chociaż obie wersje postaci łączy zadziorny charakter, to growy wariant dziewczyny mniej klnie - wyjątkiem są momenty, gdy jest wyraźnie zdenerwowana lub zamierza postawić się innej osobie.

Ellie w grze przede wszystkim chce poznawać świat i dowiedzieć się jak najwięcej o życiu przed katastrofą

W grze Ellie dość szybko nawiązuje nić porozumienia ze swoimi ochroniarzami - najpierw z Tess, a potem także z Joelem. Jej dociekliwa natura także jest obecna, gdyż dziewczyna regularnie wypytuje opiekunów o różne aspekty życia przed apokalipsą. Poza tym przewijającym się przez całą grę wątkiem jest zamiłowanie dziewczyny do komiksów.

Z czasem nawiązuje z Joelem bardzo głęboką więź i gotowa jest zrobić wszystko, aby uratować opiekuna, gdy ten znajduje się w niebezpieczeństwie. Poza tym uczy się od mężczyzny wielu aspektów sztuki przetrwania, potrafiąc pod jego nieobecność samemu zdobyć pożywienie oraz inne niezbędne zapasy, stając się bardzo zaradna jak na swój wiek.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next