Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - piosenka w radiu: jaki to utwór i co oznacza

Czerwony X na kartce.

W serialu „The Last of Us” grupa przemytników - do których należał także Joel - porozumiewała się za pomocą radia i specjalnego kodu opartego na utworach muzycznych. Jeśli zastanawiacie się, jaka piosenka leci pod koniec pierwszego odcinka oraz co oznacza, wyjaśniamy to na tej stronie.

Piosenka to „Never Let Me Down Again” brytyjskiego zespołu Depeche Mode. Została wydana w 1987 roku, co oznacza, że pochodzi z lat 80. Przypomnijmy sobie teraz kod przedmytników, który sprytnie odgadła Ellie.

  • Piosenka z lat 60. - nic nowego
  • Piosenka z lat 70. - nowa dostawa
  • Piosenka z lat 80. - czerwony X (kłopoty)

Ellie domyśliła się, czym jest czerwony X, bo kiedy powiedziała Joelowi, że w radiu słyszała „Wake Me Up Before You Go-Go”, ten nie zareagował zbyt entuzjastycznie. To utwór zespołu Wham, wydany właśnie w latach 80.

Kody i sygnały radiowe w serialu

Nadawaniem sygnału przez wieżę radiową zajmowali się Bill i Frank - stąd „B/F” na kartce. Bill to znajomy Joela, z którym zawarł swego rodzaju przemytniczy pakt, dzięki czemu wspólnymi siłami zajmują się szmuglowaniem wartościowych towarów do strefy kwarantanny w Bostonie. Frank to z kolei partner Billa.

Do dekodowania sygnałów radiowych służył Joelowi pochodzący sprzed pandemii stary podręcznik muzycznych hitów z różnych dekad. Po usłyszeniu utworu, Joel mógł odnaleźć rok, w którym go wydano i dzięki temu zrozumieć wiadomość od partnerów.

Więcej o serialu The Last of Us:

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze