Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - czym jest Fedra

Wojsko w czasie apokalipsy.

Na początku serialu „The Last of Us” zostaje nam przedstawiona organizacja Fedra, a właściwie F.E.D.R.A. Odgrywa ona znaczącą rolę w fabule produkcji HBO.

Skrót F.E.D.R.A. oznacza The Federal Disaster Response Agency, a więc Federalną Agencję Reakcji na Katastrofy. To wywodząca się z armii Stanów Zjecznoczonych organizacja militarna, której po wybuchu epidemii powierzono władzę nad strefami kwarantanny - a więc i znajdującymi się w nich ludźmi.

Fedra rządzi twardą ręką i surowo karze niesubordynację. Osoby przyłapane na próbie ucieczki ze strefy kwarantanny poddawane są publicznej egzekucji - powieszeniu. Funkcjonariusze Fedry noszą przy sobie wykrywacze infekcji i na miejscu zabijają każdego, kto podczas inspekcji okaże się zarażony.

To również Fedra odpowiada za rozdzielanie prac w strefach kwarantanny, a następnie wydawanie waluty, czyli kartek upoważniających do odebrania racji.

Członków Fedry można poznać po ciemnych mundurach z okrągłymi naszywkami na ramieniu. Wielu z nich nosi też ochronne hełmy. W pierwszym odcinku jednego z „fedrowców” poznajemy nieco bliżej - zlecił Joelowi sprowadzenie tabletek do bostońskiej strefy kwarantanny.

Z Fedrą walczą Świetliki - ta sprzeciwiająca się reżimowi militarnemu organizacja to ich największy wróg. Świetlki regularnie nękają Fedrę atakami, choć ich mniejsza liczebność i zdecydowanie skromniejsze wyposażenie sprawia, że nie mają szans obalić Fedry.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Last of Us

TV show

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze