Skip to main content

The Last of Us serial - babcia na wózku: co się stało

Pierwsza ofiara zarazy w 1. odcinku.

Poruszająca się na wózku babcia z 1. odcinka „The Last of Us” to jedna z najważniejszych postaci początku serialu. Starsza pani Adler zaczyna się dziwnie zachowywać, a potem rzuca się na swoją rodzinę i atakuje też Sarah. Poniżej tłumaczymy, co się z nią stało.

Rodzina Adlerów to sąsiedzi Joela i jego córki Sarah, mieszkający zaraz obok. Starszą panią opiekowała się jej córka, a Sarah czasami zaglądała do nich po szkole, by spędzić z nimi czas lub w czymś pomóc. Choć nie do końca jej to pasowało, to zgadzała się, bo była po prostu uprzejmą i uczynną osobą. Babcia jeździła na wózku i była niemową.

Babcia Adler to pierwsza ofiara zmutowanego grzyba kordycepsa, którą widzimy w serialu. Pierwsze symptomy choroby pojawiają się, kiedy jej twarz jest upiornie wykręcona podczas wizyty Sarah w domu. Córka Joela nie jest niczego świadoma, bo przeglądała w tym momencie kolekcję filmów na półce.

W nocy, kiedy wybuchła epidemia infekcji maczużnika, Sarah wyszła z domu, by sprawdzić, co się dzieje. Zajrzała do domu Adlerów, bo przybiegł do niej ich przestraszony pies. Na miejscu nastolatka ujrzała umierającego już pana Adlera, zagryzionego właśnie przez babcię. Starsza kobieta zdążyła też ugryźć swoją cókę. W tej okolicy miasta Austin właśnie babcia była pierwszą ofiarą przemiany w „zombie”.

Sarah wybiega z mieszkania Adlerów, a babcia ją goni. Zjawia się jednak Joel ze swoim bratem Tommym i ratują dziewczynę. Joel uderza napastniczkę kluczem, najprawdopodobniej wymierzając śmiertelny cios. Zgodnie z uniwersum The Last of Us, grzyb kontroluje nie tylko umysł, ale i mięśnie ofiary - dlatego starsza pani nagle potrafiła wstać z wózka, a nawet biegać. Sens takiego obrotu spraw jest oczywiście dość dyskusyjny.

To, co przydarzyło się babci Adler, niedługo pochłonie 60% populacji. Pozostali ludzie schronią się między innymi w silnie strzeżonych strefach kwarantanny, do których nie przedostaje się i z których nie wydostaje się nikt bez pozwolenia Fedry.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next