Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - kim jest Sarah: córka Joela

Córka głównego bohatera z początku serialu.

Córkę Joela, czyli głównego bohatera serialu „The Last of Us” - poznajemy na samym początku historii. Na tej stronie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o Sarah. Pełną obsadę serialu poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Sarah w serialu

Na początku pierwszego odcinka serialu „The Last of Us” śledzimy jeden dzień z życia Sarah. Jak możemy się przekonać, dziewczyna jest rezolutną, towarzyską i prowadzącą spokojne życie nastolatką. Widzimy jej zajęcia w szkole, wizytę u zegarmistrza w celu naprawienia zegarka dla ojca oraz odwiedzimy u mieszkającego po sąsiedzku starszego małżeństwa.

W ciągu tego dnia Sarah dostrzega kilka zwiastunów zbliżającej się katastrofy - nerwowe tiki u kolegi z klasy, dziwne zachowanie kobiety u zegarmistrza oraz wzmożony ruch policji i wojska w mieście - jednak nie zwraca na nie szczególnej uwagi. Wieczorem jest zła na ojca, że się spóźnił z pracy, jednak wspólnie oglądają film, podczas którego dziewczyna zasypia.

Serial pokazuje przyjazną relację Sarah i jej ojca

W nocy budzi ją ujadanie psa sąsiadów. Wchodzi do budynku, gdzie odkrywa, że starsza kobieta jest jedną z zarażonych i zabiła swoich bliskich. Przed atakiem potwora ratują ją Joel i Tommy, z którymi samochodem próbuje uciec z miasta - próba ucieczki nie przebiega jednak po myśli bohaterów.


Czy córka Joela nie żyje?

Zarówno w serialu, jak i grze The Last of Us córka głównego bohatera umiera w wyniku postrzału przez żołnierza, któremu dowódca wydał taki rozkaz.

Dlaczego strzelano do Joela i Sarah? Żołnierz zgłosił dowódcy, że ma przed sobą dwóch ludzi. Jedno jest ranne. Jest to czas początku pandemii i nikt nie wie, w jaki sposób można się zarazić.

Dowódca, ze względów bezpieczeństwa, rozkazuje więc zabić i Joela, i Sarah. Żołnierz strzela, raniąc śmiertelnie córkę Joela, a następnie pojawia się brat Joela Tommy, który zabija żołnierza i ratuje Joela.


Jaka była Sarah w grze

Najważniejszą różnicą pomiędzy przedstawieniem postaci w grze oraz serialu jest jej wygląd zewnętrzny. W oryginalnej produkcji dziewczyna ma jaską cerę i krótkie włosy koloru blond, natomiast aktorka odrywająca ją w produkcji HBO ma znacznie ciemniejszą karnację i również ciemne, dłuższe i kręcone włosy. Poza tym jednak obie wersje dziewczyny łączy podobna postura i charakter.

  • UWAGA - kolejna część tekstu zdradza dalsze losy postaci tak, jak to przedstawiono w grze. Bardzo prawdopodobne, że serial będzie ściśle podążał za oryginalną historią, różniąc się nieznacznie szczegółami.

W grze nie możemy dowiedzieć się zbyt wiele o postaci Sarah. Nie obserwujemy jej dnia w szkole, gdyż gra zaczyna się od momentu przybycia spóźnionego Joela do domu. Można jednak zauważyć, że w obu przypadkach ojca i córkę łączy podoba relacja - nie tylko rodzinna, ale też po prostu przyjacielska, gdyż uwielbiają się ze sobą droczyć. Ponadto wspólna fotografia sugeruje, że dziewczyna lubiła grać w piłkę nożną i odnosiła w tej dyscyplinie sukcesy.

W grze Sarah wygląda na nieco młodszą, niż jej odpowiednik z serialu

W oryginale nie pojawia się również scena, w której Sarah zostaje bezpośrednio zaatakowana przez zainfekowanego sąsiada. Zamiast tego ofiarą ataku pada Joel, który szybko zabija napastnika na oczach córki - reakcja dziewczyny jest jednak w obu przypadkach taka sama. Dalsze losy tej postaci są już dokładnie takie same w grze oraz serialu.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next