Skip to main content

The Evil Within - Poradnik, Solucja

Poradnik do The Evil Within: Opis przejścia gry, wszystkie znajdźki i sekrety (100% ukończenia).

W darmowym poradniku do The Evil Within znajdziesz zestaw porad ogólnych, a także szczegółowy opis każdego z piętnastu rozdziałów składających się na kampanię fabularną. W opisach poszczególnych etapów uwzględniono również miejsca występowania wszelkiego rodzaju znajdziek, a ich całościowy spis znajdziesz na końcowych stronach poradnika. Miłej zabawy!


Szukasz poradnika do najnowszej odsłony gry? Kliknij: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja.


Spis treści

The Evil Within - Rozdział 1: Ucieczka przed zabójcą
The Evil Within - Rozdział 2: Las i spotkanie z Leslim
The Evil Within - Rozdział 3: Zabójca z piłą mechaniczną
The Evil Within - Rozdział 4: Brat doktora i boss-pająk
The Evil Within - Rozdział 5: Spotkanie Josepha i uwolnienie Kidman
The Evil Within - Rozdział 6: Kościół, walka z olbrzymami i zmutowanym zwierzakiem
The Evil Within - Rozdział 7: Głowy z rzeźb, boss z sejfem
The Evil Within - Rozdział 8: Podziemia, doktor i potwór
The Evil Within - Rozdział 9: Willa, operacje i walka w stodole
The Evil Within - Rozdział 10: Generatory, Laura i monstrum na parkingu
The Evil Within - Rozdział 11: Zalana ulica, żółta winda, Kidman i Joseph
The Evil Within - Rozdział 12: Autokar, ambulans i karabin maszynowy
The Evil Within - Rozdział 13: Blok, chłodnia i boss z sejfem na głowie
The Evil Within - Rozdział 14: Metro, potwór z mackami
The Evil Within - Rozdział 15: Szpital, Leslie, Ruvik

Znajdźki

The Evil Within - Znajdźki, Sekrety: Rozdziały 1-5
The Evil Within - Znajdźki, Sekrety: Rozdziały 6-10
The Evil Within - Znajdźki, Sekrety: Rozdziały 11-15

*

Porady i wskazówki

W miarę możliwości staraj się zabijać wrogów po cichu. Oszczędzisz w ten sposób amunicję, a ponadto nie będziesz musiał wdawać się w starcia, gdzie możesz łatwo stracić życie. W przypadku wykrycia przez wroga na bliskim dystansie zawsze istnieje możliwość zaatakowania go wręcz. W takich przypadkach warto dysponować bronią białą pokroju topora lub pochodni.

System skradania opiera się na cichym podchodzeniu do wrogów od tyłu i zabijania ich. W jaki sposób sprawdzić czy przeciwnik nas widzi czy nie? Określa to specjalna ikona oka znajdująca się na górze ekranu (można ją włączać i wyłączać z poziomu opcji). Jeśli źrenica oka jest przymknięta i się porusza, to znaczy, że przeciwnik wie o naszej obecności, ale nie zna dokładnego miejsca przebywania. Jeżeli „oko" się otworzy, to znaczy, że wróg nas zauważył.

W trakcie gry staraj się eksplorować wszelkie mijane pomieszczenia i zakamarki oraz niszcz napotkane skrzynie. Często znajdziesz w nich wiele przydatnych rzeczy, na przykład amunicję, której nigdy nie ma zbyt wiele albo słoje z zielonym żelem umożliwiającym rozwój bohatera.

Jeśli chcesz zapisać grę albo rozwinąć bohatera musisz udać się do swojej „bazy", jaką w The Evil Within pełni szpital. Żeby się do niego przenieść musisz na danym etapie znaleźć stłuczone lustro i wejść z nim w interakcję (te często znajdują się w pomieszczeniach za zielonymi drzwiami pokrytymi krwią). Aby zapisać grę musisz wypełnić formularz na kontuarze u pielęgniarki, natomiast rozwój Sebastiana następuje na specjalnym fotelu w pomieszczeniu na prawo od głównego holu (poznasz to miejsce automatycznie niedługo po rozpoczęciu gry).

W grze pojawiają się różnego rodzaju pułapki, więc dobrze się rozglądaj, aby w takową nie wejść. Możesz je rozbrajać, a ze zdobytych w ten sposób części tworzyć bełty do kuszy. Druga możliwość to zwabiania wrogów wprost na nie, co często znacznie ułatwia walkę z rywalami.

W trakcie zabawy możesz odnajdywać zapałki służące do podpalania ciał, dzięki czemu nie będą one w stanie powrócić do „życia". Pamiętaj jednak, że ilość zapałek jest ograniczona (znajdujesz je podczas eksploracji), a nie wszystkie napotkana ciała ożywają. Na pewno nie marnuj ich na wrogów zabitych nożem po cichu, bo ci są ubici na amen. Podobnie, jak ci po których zostaną jakieś przedmioty. Wyjątek to przeciwnicy z kilkoma głowami.

Na początku rozwoju bohatera warto pomyśleć o rozwinięciu pojemności ekwipunku, dzięki czemu nie będziesz musiał zostawiać za sobą wielu cennych i przydatnych rzeczy. Z czasem warto pomyśleć o ulepszeniach broni, ponieważ wrogowie będą coraz silniejsi.