Skip to main content

The Crew Motorfest zalicza najlepszą premierę w historii serii

Ubisoft chwali się wynikami.

The Crew Motorfest - najnowsza odsłona serii gier wyścigowych od Ubisoftu - może się pochwalić najbardziej udaną premierą w historii cyklu. Mowa zarówno o średniej ocen od recenzentów, jak i liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Wynikami pochwalił się w komunikacie prasowym Ahmed Boukhelify, dyrektor studia Ubisoft Ivory Tower, cytowany przez użytkownika Knoebel. The Crew Motorfest zebrało na ten moment 75 punktów w serwisie Metacritic. To znacząca poprawa w porównaniu do wydanego w 2018 roku The Crew 2, któremu ostatecznie udało się zebrać około 65 punktów.

Jesteśmy podekscytowani entuzjastycznym odzewem, który pobił wszelkie rekordy marki, dlatego chcemy podziękować naszej społeczności za niesamowite wsparcie” - pisze Boukhelify w komunikacie. „Premiera to dopiero początek - w planach mamy regularne aktualizacje z unikalnymi motywami”. Jak czytamy dalej, nie zabraknie też płatnych i darmowych pakietów dodatkowej zawartości, dodawanych przez długi czas po debiucie gry.

Z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że od 2014 roku w gry z serii zagrało już ponad 40 milionów graczy, a w lipcu tego roku pobito rekord średniej miesięcznej liczby aktywnych użytkowników, choć od premiery The Crew 2 minęło już ponad 5 lat. Konkretów niestety nie podano.

Na koniec przypomnijmy, że The Crew Motorfest zadebiutowało na PC i konsolach PS4, PS5 oraz Xbox One, Xbox Series X/S w zeszły czwartek - 14 września. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, i tym razem otrzymaliśmy zręcznościowy model jazdy w otwartym świecie, z nastawieniem na rozgrywkę sieciową.

Na korzyść produkcji Ubisoftu z pewnością przemawia widoczna na każdym kroku różnorodność - zarówno w rozgrywce, jak i konstrukcji świata. To po prostu piaskownica dla fanów wyścigów - potraktowana może mniej na serio, ale zapewniająca mnóstwo frajdy” - napisał Tomek w swojej recenzji The Crew Motorfest.

Zobacz także