Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft będzie miał swoją Forzę Horizon? Wyciekł gameplay z The Crew Motorfest

Z domieszką Test Drive Unlimited.

W sieci pojawił się spory wyciek gameplayu z nadchodzącego The Crew Motorfest. Przygotowana przez studio Ivory Tower ściganka na materiale bardzo przypomina najnowsze produkcje z serii Forza Horizon. Widzimy między innymi podobny interfejs, ale też znajomą „festiwalową” otoczkę.

Gameplay pojawił się pierwotnie na platformie YouTube, jednak szybko został skasowany, podobnie do późniejszych „reuploadów” na Reddicie oraz Twitterze. Niemniej, niektórzy internauci przekopiowali materiał także na mniej popularne serwisy, gdzie jest jeszcze dostępny.

Na nagraniu widzimy przemierzanie mapy kabrioletem marki BMW, a także wzięcie udziału w wyścigu. Jak można wywnioskować, graczowi będzie towarzyszył „inteligentny asystent” o imieniu Cara, który jednak wypowiada się naturalnie i przypomina raczej spikera radiowego - Cara zaproponuje nam między innymi nowe wyścigi, do których możemy dołączyć poprzez playlistę gier. Co ciekawe, playlistę poprzedza krótkie intro w formie rzeczywistych nagrań.

Sam model jazdy wydaje się nieco bardziej realistyczny niż w wypadku cyklu od Playground Games - autor nagrania ma momentami problemy z kontrolą nad samochodem. Mimo wszystko jest to bez wątpienia arkadowa ściganka, a nie symulator. Z materiału możemy się także dowiedzieć, że wyścigi - przynajmniej te ważniejsze - poprzedzone będą cutscenkami na silniku gry.

Podczas gry będziemy kierować zarówno swoimi pojazdami, jak i tymi wypożyczanymi nam przez różne postacie. Nie zabraknie też możliwości tuningu osiągów oraz personalizacji wyglądu auta - tutaj dostaniemy możliwość zainstalowania nie tylko pakietów karoserii, ale też dobrania koloru świateł czy barwy oraz materiału wykończenia wnętrza. Wygląda też na to, że niektóre samochody będą miały możliwość personalizacji także deski rozdzielczej, chociaż kierowane przez autora materiału BMW miało do „wyboru” tylko opcję domyślną.

Z gry powinni się także ucieszyć fani klasycznego Test Drive Unlimited. Potwierdziły się też wcześniejsze doniesienia, że akcję przeniesiono na hawajską wyspę O’ahu, gdzie rozgrywała się też akcja pierwszej części kultowej serii ściganek od Aatari. Wygląda na to, że w przeciwieństwie do deweloperów ze studia Eden Games, twórcy Motorfest nie zdecydowali się na wierne odtworzenie wyspy w skali 1:1, ale zamiast tego nieco ją zmniejszono.

Przypomnijmy, że The Crew Motorfest nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Wiele wskazuje na to, że poznamy ją na nadchodzącej konferencji Ubisoft Foward. Wiadomo jedynie, że gra pojawi się w tym roku na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze