Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Black Glove od byłych twórców BioShock bez sukcesu na Kickstarterze

Zabrakło ponad 300 tys. dol.

Gra przygodowa The Black Glove od weteranów serii BioShock nie została sfinansowana na Kickstarterze. Twórcy zebrali tylko 216 tysięcy dolarów z celu na poziomie 550 tys.

Lustereczko...

Deweloperzy zapowiadają, że nie zamierzają się jednak poddawać. „Będziemy walczyć, by uchronić tytuł przed anulowaniem” - napisano w aktualizacji. „Wierzymy w grę, a wy pokazaliście, że macie takie same odczucia.”

„Przyglądamy się wszystkim opcjom. Zaczynamy rozmowy z wydawcami, którzy zgłosili się do nas w ostatnich tygodniach. Mamy też kilka innych pomysłów. Może minąć kilka tygodni lub miesięcy, zanim usłyszycie jakieś wieści, ale wrócimy tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Podobnie jak i za czasów Irrational Games, twórcy chcieli w The Black Glove skoncentrować się na narracji i ciekawej historii. Gracz miał dysponować mocą podróży w czasie, a zadaniem była zmiana przeszłości filmowca, artysty i muzyka, by poprawić ich prace w teraźniejszości.

Niezależne studio Day for Night Games to między innymi Robb Waters (twórca konceptów Andrew Ryana, Sandera Cohena czy Songbirda) i Chad King (autor lokacji w serii BioShock).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze