Skip to main content

Test Drive Unlimited Solar Crown zostanie wybudzone ze snu za kilka dni

Tajemnicze odliczanie.

Test Drive Unlimited: Solar Crown, czyli wielokrotnie przekładana kontynuacja popularnej serii gier wyścigowych, może w końcu doczekać się ostatecznej daty premiery. O grze od dłuższego czasu było cicho, ale teraz wydawca uruchomił odliczanie czasu do „specjalnego ogłoszenia”.

Jak możemy się dowiedzieć na oficjalnej stronie gry, zegar odliczający czas do wydarzenia wskazuje, że nowe wieści o produkcji poznamy już 30 maja o godzinie 10:00 czasu polskiego. W międzyczasie witryna zachęca do „wykonania serii pięciu misji, aby udowodnić Vivian swoją wartość”.

Po zamknięciu powiadomienia zostajemy przeniesieni na animowany ekran przedstawiający wnętrze garażu i biura. Wygląda jednak na to, że jest to jedynie sama plansza, bez żadnych elementów interaktywnych. Trudno stwierdzić, czy jest to błąd po stronie autorów strony, czy też wspomniane misje wymagają wykonania jakichś specjalnych czynności.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że tytuł, zgodnie z założeniami, ma pojawić się na PS5, Xboxie Series X/S oraz komputerach osobistych. Początkowo planowano także wydania na Xboxa One oraz PlayStation 4, jednak te zdecydowano się anulować w trakcie rozwoju produkcji. Wcześniejsze raporty finansowe wydawcy sugerowały, że produkcja pojawi się przed 1 kwietnia tego roku, ale tego terminu raczej nie uda się dotrzymać, chyba że gra trafi do sprzedaży od razu po zapowiedzi.

Po rajskich Hawajach i Ibizie trzecia część cyklu zabierze nas do Hongkongu. Wzorem poprzednich odsłon serii wyspa zostanie odwzorowana w skali 1:1, z dodatkiem 120-piętrowego budynku Solar Hotel w centrum wyspy. Ten ma stanowić centralny hub zabawy, w którym gracze będą mogli wchodzić ze sobą w interakcje. Warto dodać, że za tę część nie odpowiada już studio Eden Games, a zamiast tego cykl przeszedł w ręce zespołu KT Racing. Deweloper wcześniej tworzył gry oparte o licencję mistrzostw świata WRC.

Zobacz także