Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Test Drive Unlimited Solar Crown najwyraźniej znowu opóźnione

Nie zagramy w tym roku.

Test Drive Unlimited Solar Crown to nie tylko długi tytuł, ale także długie oczekiwania na tytuł. Wygląda na to, że produkcja zaliczyła kolejne opóźnienie i ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone, lecz pochodzą z wiarygodnego źródła. Opublikowany w ubiegłym tygodniu raport finansowy firmy Nacon wymienia bowiem wyścigową pozycję właśnie jako jedną z gier szykowanych na pierwszy kwartał 2024 roku, a więc na okres styczeń - marzec.

Co więcej, ikonka z logo Test Drive Unlimited Solar Crown znajduje się raczej po prawej stronie wykresu, więc mowa być może bardziej o lutym i marcu, niż o styczniu. Pewne zastrzeżenia może budzić fakt, że wśród platform docelowych widnieje jeszcze PlayStation 4 i Xbox One, z których to platform oficjalnie zrezygnowano w maju ubiegłego roku, przy ogłoszeniu ostatniego opóźnienia.

Ta ostatnia kwestia pozwala zastanawiać się, na ile wiarygodne są informacje z raportu finansowego francuskiej korporacji. I choć jest to z pewnością oficjalne źródło, to warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalne potwierdzenie tej konkretnej informacji.

Kluczowy fragment raportu Nacon

Test Drive Unlimited Solar Crown ma długą historię. Ta zaczyna się już w 2016 roku, gdy firma Nacon nosiła jeszcze nazwę Bigben Interactive i kupiła licencję od Atari, by wskrzesić cykl wyścigów w otwartym świecie. Dwa lata później kupiono też studio Kylotonn, by zajęło się pracą.

Produkcją oficjalnie potwierdzono w 2020 roku. Akcja toczy się w Hongkongu (ale nie w całym państwie-mieście, lecz na terenie wyspy o nazwie Hongkong, będąca tylko częścią regionu). Twórcy zapewniają, że teren jest odwzorowany w skali 1:1, a gracze wybiorą dwie ścieżki kariery: Street lub Sharp. Do tego mnóstwo licencjonowanych aut.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze