Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Test Drive Unlimited Solar Crown na nowych screenshotach. Prawie jak Forza Horizon

Także szczegółowe informacje o świecie gry.

Studio KT Racing opublikowało nowe zrzuty ekranu z nadchodzącego Test Drive Unlimited Solar Crown. Twórcy podzielili się także szczegółowymi informacjami o wyspie Hongkong, na której dzieje się akcja gry, oraz atrakcjami, jakie czekają nasz w egzotycznej lokacji. Wspomniano także o modelu jazdy i systemie dynamicznej pogody.

Jak możemy przeczytać we wpisie na blogu gry, deweloperzy podkreślają, że wyspę odtworzono w skali 1:1, co było ogromnym wyzwaniem technologicznym, ale też artystycznym - niektóre lokacje trzeba było delikatnie przeprojektować, aby dostosować je do specyfiki gier wyścigowych. Studio wskazuje tutaj między innymi na poszerzenie niektórych uliczek, bo w rzeczywistości są zbyt wąskie, aby można było przez nie przejechać samochodem.

Wyspa Hongkong jest według twórców idealnym miejscem na tego typu przygodę, oferując w jednym miejscu faktycznie zróżnicowane środowiska. Mamy więc przede wszystkim miasto, z małymi i malowniczymi uliczkami starówki, gdzie gracz musi umiejętnie manewrować, przez długie i szerokie autostrady, pozwalające wycisnąć z samochodów pełną moc, aż po kręte górskie szlaki, które przypadną do gustu miłośnikom rajdów terenowych. W sumie w grze znajdziemy 600 kilometrów dróg do jazdy.

Kliknij w obrazek, aby go powiększyć

Jednym z celów gracza będzie budowanie zróżnicowanej kolekcji aut, które pozwolą mu ścigać się w każdej sytuacji. Model jazdy zaprojektowano tak, by był jednocześnie realistyczny i stanowiący wyzwanie, ale też przystępny dla osób niemających zbytniego doświadczenia w grach wyścigowych. Cykl dna i nocy rozszerzono o dynamiczny system pogody. Gracz musi być zawsze przygotowany na przelotny deszcz, albo nawet nagły sztorm, bo mokra nawierzchnia znacząco wpływa na zachowanie pojazdu.

Podobnie jak w wypadku poprzednich odsłon serii, podczas swobodnej jazdy znajdziemy wiele aktywności, wydarzeń oraz obiektów do znalezienia i zebrania, porozrzucanych po 14 dzielnicach wyspy. Pojawią się też wraki wozów - po znalezieniu wszystkich części możemy odbudować w garażu kultowy model samochodu, niedostępny w salonie. Jest też dużo pomniejszych wyzwań, takich jak fotoradary do bicia rekordów prędkości czy możliwość wyzywania innych graczy na szybkie pojedynki.

Samochody mogą podczas wyścigów ulec uszkodzeniu, ale wzorem wielu współczesnych gier wyścigowych naprawimy je na stacjach benzynowych. Deweloperzy zapewniają, że ich celem było „dostarczenie gry unikalnej, pełnej zabawy i czasem stawiającej wyzwanie, ale jednocześnie pozostającej tak realistyczną, jak tylko to możliwe”. Przypomnijmy, że Test Drive Unlimited Solar Crown nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Zadebiutuje w tym roku na PS5, Xbox Series X/S, PC oraz Nintendo Switch - przy tej ostatniej platformie zapewne dzięki chmurze.

Kliknij w obrazek, aby go powiększyć
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze