Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe Test Drive Unlimited nadjedzie później. Gra ominie PS4 oraz Xbox One

Premiera przełożona na 2023 r.

Premiera Test Drive Unlimited Solar Crown odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Anulowano także wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One - podał wydawca.

Dotychczas zakładano debiut we wrześniu obecnego roku, a lista platform docelowych obejmowała PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Teraz firma wydawnicza Nacon poinformowała jednak o zmianie planów. „Celem jest pełne wykorzystanie technologii najnowszych konsol i podniesienie ogólnej jakości gry” - napisano w komunikacie.

„Przy tak dużym wsparciu fanów serii wiemy, że wielu z was będzie rozczarowanych” - dodano, już w temacie daty premiery. „Naszym celem dla Test Drive Unlimited Solar Crown jest przygotowanie najbardziej doszlifowanego doświadczenia w historii cyklu”.

Tytuł zapowiedziano w 2020 roku. Akcja toczy się w Hongkongu (ale nie w całym państwie-mieście, lecz na terenie wyspy o nazwie Hongkong, będąca tylko częścią regionu).

Twórcy zapewniają, że teren jest odwzorowany w skali 1:1, a gracze wybiorą dwie ścieżki kariery: Street lub Sharp. Pewnym zadośćuczynieniem mają być zamknięte testy, które odbędą się przed premierą.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze