Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Terraria trafi na 3DS i Wii U

Już oficjalnie.

Dwuwymiarowa gra „konstrukcyjno-przygodowa” - Terraria - ukaże się na konsolach Nintendo - 3DS i Wii U.

Fani proszą o dotykowy ekran ekwipunku

Wiadomość nie powinna być większą niespodzianką, ponieważ produkcja jest już dostępna na PC, PlayStation 3, PS4, PS Vita, X360, Xbox One, iOS, Androidzie, Windows Phone i Kindle Fire. Sporo.

Doniesienia o konwersji na platformy Nintendo pojawiły się już wcześniej, gdy wzmianki o tych konsolach opublikowano na stronie niemieckiej organizacji USK, przyznającej grom w tym kraju kategorie wiekowe.

Teraz jednak wiadomości zostały potwierdzone oficjalnie.

„Faktycznie, Terraria trafi na Wii U i 3DS” - napisał główny deweloper Whitney „Cenx” Baird ze studia Re-Logic na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Nie wiemy obecnie, czy konwersja doczeka się jakichś nowych opcji, ale gracze dopraszają się między innymi o zarządzanie ekwipunkiem z poziomu GamePada na Wii U. Nie podano też daty premiery, ale w sieci Amazon wyświetlono obecnie 31 października, co zdaje się sugerować debiut pod koniec roku.

Zadaniem gracza w Terrarii jest zbieranie surowców, eksploracja otwartego świata i konstruowanie zróżnicowanych przedmiotów oraz struktur z małych bloków - produkcja określana jest często jako „Minecraft w 2D”.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły